Stříbro je na krku! Finále ukončila třetí prohra, ale radost nevzala

Basketbalistky Hradce Králové se stříbrnými medailemi. | foto: ČTK

27 2017
Basketbalistky Hradce Králové senzaci nezpůsobily, ve finále letošního ročníku nejvyšší soutěže prohrály s USK Praha i potřetí a skončily v lize druhé. Snaha napodobit nedělní druhý zápas série, v němž se hrál prakticky po celé utkání vyrovnaný basketbal, hráčkám Sokola Hradec Králové nevyšla.

Historie se na to ale ptát nebude, důležitější je tento fakt: hráčky hradeckého klubu si podruhé za poslední tři roky na krk pověsily stříbrné medaile. Stejně jako před dvěma lety tak byly v domácí lize lepší jen basketbalistky USK Praha, jednoho z nejlepších týmů Evropy.

Na jejich radosti jim nic neubrala ani včerejší prohra 42:88, která finálovou sérii definitivně ukončila.

„Nemohlo to ani dopadnout lépe,“ řekla už před třetím zápasem hradecká hráčka Kristýna Minarovičová vzhledem k rozložení sil v české nejvyšší soutěži.

Že není vůbec lehké tlaku USK Praha odolávat, se hráčky hradeckého družstva přesvědčily i včera. Po očekávaném začátku, v němž sice šel domácí tým do vedení, si Hradecké lvice nenechaly favorita výrazněji ve skóre utéct.

Pomáhalo jim i to, že se Pražankám příliš nedařila střelba. Až na Kateřinu Elhotovou, která dala 10 z úvodních 17 bodů USK. Ještě v 15. minutě držel Hradec naději na překvapení a především zásluhou Pamely-Therese Effangové prohrával jen o pět bodů. Jenže pak domácí favoritky zabraly, úsek ve zbytku poločasu vyhrály 18:2 a rozhodly, což po přestávce potvrdily.

Přesto měl tento zápas pro Hradec sladký konec, těsně po něm si totiž hráčky na krk pověsily stříbrné medaile.