Hilla zlobil kotník

6 2000
N e w Y o r k - Bez své největší hvězdy - Granta Hilla - se možná v příštích týdnech budou muset obejít basketbalisté Orlanda.
Bez své největší hvězdy - Granta Hilla - se možná v příštích týdnech budou muset obejít basketbalisté Orlanda. V pátečním utkání NBA s Philadelphií, které miamský celek prohrál 83:87, Hilla zlobil na jaře zlomený a operovaný kotník. Podle trenéra Doka Riverse by opora týmu měla měsíc pauzírovat, aby se zranění zahojilo. "Během hry se to postupně zhoršovalo. Nebyl jsem ve své kůži a nebylo to nic moc," pravil Hill. První letošní vítězství slavili basketbalisté Portlandu, kteří porazili Seattle na jeho palubovce 97:90. V dresu Portlandu zahrál výborně Rasheed Wallace, jehož zásluhou se hosté ujali hned v úvodu vedení a udrželi jej až do závěru poslední čtvrtiny. Pak byl Wallace po druhé technické chybě vyloučen a Seattlu se podařilo stáhnout náskok Portlandu na rozdíl jednoho bodu. Minutu před koncem se ale dostal ke slovu Shawn Kemp a náskok hostů se znovu zvýšil až na konečných 97:90. Obhájci titulu Lakers vyhráli v sobotu bez problémů ve Vancouveru a dělí se s dvěma vítězstvími s Phoenixem o vedení v tabulce Pacifické divize.

Páteční a sobotní výsledky: Washington - New York 76:80, Orlando - Philadelphia 80:87, Boston - Toronto 93:91, Charlotte - Miami 83:79, Detroit - Sacramento 93:100, Chicago - New Jersey 82:92, Vancouver - L.A. Lakers 89:98, Toronto - Washington 103:96, Indiana - Chicago 94:81, Cleveland - Boston 91:89, Atlanta - Orlando 104:107, Miami - Philadelphia 82:84, New Jersey - Charlotte 87:98, Minnesota - Sacramento 99:91, Dallas - Utah 106:112, Milwaukee - Detroit 97:88, Denver - Phoenix 99:102, Seattle - Portland 90:97, Golden State - San Antonio 105:117, L.A. Clippers - Houston 77:74.