Házenkářky Veselí uspěly v Olomouci, Partizánské poprvé vyhrálo

Olomouc - Veselí, domácí Michaela Hrbková | foto: Luděk Peřina, MAFRA

17 2010
Házenkářky Veselí nad Moravou uspěly v přímém souboji o druhé místo. V Olomouci se radovaly z výhry 28:23. Ve 12. kole interligy deklasovala Slavia bratislavský Inter, který spadl na dno tabulky. Dosud poslední Partizánské totiž poprvé v sezoně vyhrálo - porazilo Písek.

Veselí táhla k desátému vítězství v sezoně především pravá křídelní hráčka Tereza Chmelařová, která nastřílela 11 gólů.

Proti zbytku hostujícího týmu se nejednou vyznamenala skvělými zákroky olomoucká brankářka Raníková, ale domácí tým vedl v zápase jen jednou a celkově lépe bránící Veselí si do přestávky vypracovalo třígólový náskok.

Prvních šest minut po přestávce se sice hostující hráčky nedokázaly střelecky prosadit a Olomouc vyrovnala na 13:13, překlopit výsledek na svoji stranu ale domácí nedokázaly. V následném dlouhém úseku plném vyloučení soupeř znovu a definitivně odskočil.

Interliga házenkářek - 12. kolo:
Olomouc - Veselí nad Moravou 23:28 (10:13)

Nejvíce branek: Hrbková 6/1, Mýlková 5, Tomečková 3 - Chmelařová 11, Fleková 5/4, Kočí 4. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 4/1 - 6/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 275.

Partizánske - Písek 33:30 (18:14)
Nejvíce branek: Košiková 10/4, Mičinková 8/1, Blažeková 7/2 - Rozumová 11/5, Krouská 5/2. Rozhodčí: Gedeon, Rapač. Sedmimetrové hody: 10/8 - 4/4. Vyloučení: 5:7. Diváci: 350.

Slavia Praha - Inter Bratislava 38:16 (17:5)
Nejvíce branek: Černá 8, Jedličková 7/5, Vaňková a Romanczinová po 4 - Semberová 4, Zámečníková 4/2. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/2. Vyloučení: 0:6. Diváci: 90.

Michalovce - Jindřichův Hradec 33:25 (17:12)
Nejvíce branek:
Bachyrjevová 7/4, Polláková a Tregubovová po 6 - Krupicová 10/8, Kohoutová 6, Matoušková 4. Rozhodčí: Kozák, Mičuda. Sedmimetrové hody: 5/4 - 11/9. Vyloučení: 9:5. ČK: Šklaruková (Michalovce). Diváci: 1200.

Trenčín - Zlín 34:23 (19:12)
Nejvíce bodů:
Koníková 6, Žideková 6/3, Rajnohová 3 - Cedidlová 6, Marčíková 5/4, Růčková 4. Rozhodčí: Nagy, Novák. Sedmimetrové hody: 5/5 -
6/4. Vyloučení: 7:4. Diváci: 300.

Šaľa - ŠKP Bratislava 27:23 (15:14)
Nejvíce branek: Popluhárová 9/5, Tóthová 9/2, Czaniková 5 - Porubská 9/6, Štetáková 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 8/7 - 8/6. Vyloučení: 5:2. Diváci: 400.