Házenkářky Písku v poháru nezklamaly, na pozdější vítězky ale nestačily

Zakončuje písecká Iveta Luzumová | foto: Ladislav Němec, MAFRA

4 2010
V semifinále Českého poháru házenkářek podlehl Písek Veselí nad Moravou 25:31 (12:15). Přesto neměli Písečtí hlavy dole. Potvrdilo to i finále, ve kterém Veselí zdolalo Slavii 30:23, když stav byl před závěrem také 20:20. Slavia nakonec prohrála finále větším rozdílem než písecký celek.

Při utkání Písku udělaly oba celky více technických chyb. Zpočátku se Veselí nedařilo překonávat brankářku Arnicanovou v brance Písku, který vedl už 5:1.

"Chtěli jsme se pokusit o vítězství a šli jsme si za tím," řekl k úvodu písecký trenér Jan Salač. Pak ale přišel horší úsek hry Písku a Veselí z rychlých protiútoků srovnalo.

Často ale jeho střely končily také na tyči a Jihočešky dlouho držely nadějný výsledek. Ve 41. minutě se po brance Vrabcové přiblížily na rozdíl dvou branek 19:21.

"Pak nám ale Veselí ve skóre uteklo a už si výhru pohlídalo," konstatoval Salač. Přesto nebyl zklamaný. "Chtěli jsme hlavně tohle utkání odehrát bez dalších ztrát," ujistil.

V pátek na tréninku měly některé hráčky zdravotní problémy. Cejpová si poranila koleno, když předtím si doléčila to druhé. Iveta Luzumová má potíže s kotníkem a proti Veselí ji trenér Salač šetřil. I tak dala Luzumová i s tejpem svou porci branek. A přidala se k ní Vrabcová.

"Prostřídali jsme celý kádr, zahrály si všechny hráčky," uvedl dále kouč. "Před pokračováním interligy jsem z utkání měl dobrý pocit." Potěšilo ho, že po zranění se na pár minut do utkání zapojily i Borovská a Janoušková. Interligu po přestávce Písek rozehraje v sobotu v Šaľe.