Most v interlize házenkářek podruhé v sezoně prohrál a přišel o vedení

Petra Vítková, pivotka Mostu | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

11 2014
Házenkářky Mostu podruhé v sezoně prohrály interligový zápas. Lídr tabulky nestačil v předehrávce 11. kola na domácí tým Partizánskeho a podlehl slovenskému celku 25:27. V čele tabulky tak českého mistra přeskočily Michalovce, které dominovaly na hřišti Jindřichova Hradce.

České mistryně v pátek nezvládly první poločas, ve kterém si soupeřky vypracovaly až šestibrankový náskok. Hostům se nedařilo ubránit střelkyně Michnovou a Kertészovou, které za zápas daly po devíti gólech. Zlepšený výkon v obraně ve druhém poločase na zvrat nestačil.

"Rozhodujících faktorů bylo víc. Kolektivní selhání v dodržení taktických pokynů, převážně při bránění dvou nejaktivnějších hráček soupeře, jednoznačně slabá střelecká potence z náskoků na brankovišti a velké množství technických chyb vytvořených především při snaze o rychlý přechod do útoku," uvedl na klubovém webu trenér Dušan Poloz.

Most je teď o bod druhý se stejným ziskem jako Šaľa, ale lepším skóre, následuje o bod zpět Partizánske. Pražská Slavia po páteční jasné výhře v Senci 40:16 má o další bod méně a opět se na ni dotáhla vicemistrovská Poruba, jež seneckému outsiderovi uštědřila další debakl 44:23. Jedenácti góly přispěla k výhře Michaela Hrbková.

Sérii čtyř porážek ukončila Olomouc, jež porazila Zlín 25:20 a na osmém místě se ke svému soupeři přiblížila na dva body. Jen o skóre je horší Veselí nad Moravou, které získalo povinné body proti dosud stoprocentně neúspěšnému Písku po výhře 26:21.