Házenkáři Třeboně překvapivě zdolali Plzeň, Dukla nezaváhala

Karviná - Hranice, Karvinský brankař Tomáš Mrkva likviduje šanci Rostislava Brůma | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

6 2010
Nečekanou porážku 28:29 si vezou házenkáři Plzně z palubovky Třeboně. Další celek z popředí tabulky Zubří odehrál v 16. extraligovém kole také vyrovnanou partii, ale s týmem Lovosic si doma poradil 28:26. Vedoucí Dukla nezaváhala a v Přerově vyhrála 32:28.

Přerovský nováček držel s favoritem krok do stavu 8:8. Dukla pak tříbrankovou sérií získala náskok, který měla v poločase.

Po přestávce si držela odstup do 49.minuty, kdy Přerov po brance Perničky snížil na rozdíl jednoho gólu a pět minut před koncem bylo vyrovnáno 27:27.

V závěru však zkušenější hosté získali definitivně převahu na svoji stranu a poslední pětiminutovku vyhráli poměrem 5:1.

První letošní zápas nevyšel Karviné. Obhájci titulu podali proti Hranicím jeden z nejslabších výkonů v sezoně a prohráli 27:31.

Pro Baník, kterému už chyběl po přestupu do Norska Zdráhala a také zranění Požárek a Havlíček s potrestaným Slivkou, to byla čtvrtá porážka za sebou.

Hosté hráli s velkou chutí a nasazením a vytvořili si až devítibrankový náskok - ve 40. minutě vedli 22:13. Karvinou porazili hlavně její odchovanci Brůna, Tůma a Bednařík, kteří dali dohromady 22 branek.

Třeboň byla po většinu utkání s Plzní aktivnější, ale ve druhém poločase prohýřila pětibrankový náskok a musela v závěru při nerozhodném stavu bránit útok hostů. Ti však o míč přišli a pět vteřin před koncem je z rychlého protiútoku zmrazil gól Jordáka. Plzeň utrpěla třetí porážku v sezoně.

Poslední Dvůr Králové začal výborně utkání proti Kopřivnici a v poločase vedl o tři branky. Spousta technických chyb jej však srazila na kolena a vítězství 26:23 hostům doslova daroval.

Také Zubří ztrácelo proti Lovosicím v závěru dech, hosté však museli stahovat sedmigólové manko, což se jim i kvůli výborným zákrokům brankáře Baránka nepovedlo.

Dvůr Králové - Kopřivnice 23:26 (14:11)
Nejvíce branek: Kastner 8, Michajlík a Groh po 4 - Kolmajer 7, Kichner a Gřes po 5. Rozhodčí: Průcha, Větrovský. Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/3. Vyloučení: 3:4. ČK: Opálka (Kopřivnice). Diváci: 480.

Třeboň - Plzeň 29:28 (18:13)
Nejvíce branek: Bicek 8, Kubík 6, Jordák a Naimann po 5 - Šetlík 7, Strýc 5, Škvařil a Soukup po 4. Rozhodčí: Pavlát, Pešek. Sedmimetrové hody: 6/6 - 2/2. Vyloučení: 1:2. Diváci: 350.

Zubří - Lovosice 28:26 (16:10)
Nejvíce branek:
Mika 8/4, M. Hrstka 5, J. Hrstka a Krupa po 3 - Krahulík 6, Motl a Brecko po 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/1. Vyloučení: 3:9. Diváci: 900.

Karviná - Hranice 27:31 (12:16)
Nejvíce branek: Petrovský 7/1, Kružík 5, Chudoba 3 - Brůna 9, Tůma 7, Bendařík 6. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 2/1 - 1:0. Vyloučení: 3:5. Diváci: 731.

Přerov - Dukla Praha 28:32 (13:16)
Nejvíce branek: Kavka 11/5, Pernička 7, Zedek 4, Zemánek 4 - Kotrč 8/1, Polášek 8, Škvařil 4. Rozhodčí: Pavlát, Pešek. Sedmimetrové hody: 5/5 - 2/1. Vyloučení: 1:5. Diváci: 215.

Frýdek-Místek - Jičín 24:25 (10:17)
Nejvíce branek: Hojník 6/3, O. Meca 5 - Masák 5/3, Kraus, Brykner a Král po 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3. Vyloučení: 4:6. Diváci: 406.