Házenkáři prohráli odvetu, přesto postupují

12 2000
V i s e a u -
Házenkářští reprezentanti prohráli v odvetném utkání play off kvalifikace o postup na mistrovství světa s domácím Portugalskem 22:27. Vítězové si díky pětibrankovému vítězství zajistili na šampionátu výhodnější nasazení, před týdnem totiž v Plzni podlehli pouze 15:19. Postup na mistrovství světa v roce 2001 ve Francii měli bez ohledu na výsledek zápasu jistý i čeští reprezentanti. Rozhodla o tom Mezinárodní házenkářská federace, která přiřkla další místo na šampionátu Evropě na úkor Oceánie. Úvod patřil Portugalcům. Hosté za deset minut vstřelili jediný gól, když nevyužili šest vyložených šancí. I když poté sérií čtyř branek srovnali skóre, za celý zápas ani jednou nevedli. V osmé minutě druhé půle srovnali Portugalci čtyřbrankovou ztrátu z prvního utkání. Češi se však především Tonarovou zásluhou opět dostali na dostřel, v jednu chvíli prohrávali jen o gól. Závěr reprezentanti absolutně nezvládli, zbytečnými chybami sami posílali soupeře do šancí a Portugalci si nakonec zajistili vítězství o potřebný počet branek.
Sestava a branky: Baďura, Slabý - Nocar 1, Bečvář 2, Šetlík 1, Tonar 5, Filip 3, Mráz 3, Juříček 2/1, Kovář 5, K. Heinz, Štefan.