Házenkáři Lovosic rozstříleli Brno a jsou v čele tabulky. Dařilo se i Zubří

Lovosický Milan Berka (vlevo) a Dědek ze Zubří. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

27 2010
Házenkáři Zubří i Lovosic si v 13. kole extraligy připsali hladká vítězství. Lovosice se po výhře 38:23 v Brně dostaly do čela tabulky, Zubří nedalo doma šanci Přerovu (33:20) a je čtvrté.

Přerovští dokázali držet krok s vicemistrem jen do 13. minuty. Potom Zubřané zapnuli na vyšší obrátky, přitvrdili obranu a z rychlých protiútoků začali navyšovat skóre.

V druhé půli hra ztratila na zajímavosti i na tempu. Domácí totiž drtivým nástupem navýšili své vedení již v 35. minutě na 21:12 a rezignovaní hosté utkání již jen dohrávali.

Lovosice v čele s kanonýrem Motlem se dostaly v Brně do vedení 5:1 a i poté se na palubovce nováčka brankově prosazovaly. Navíc gólman Šálek zamkl v úvodu druhého poločasu branku a brněnský útok jen marně dotíral.

výsledky 13. kola extraligy házenkářů

Královo Pole - Lovosice 23:38 (11:15)
Nejvíce branek: Mišola 5/1, Křibík 5, Hubáček 4 - Motl 9/1, Berka 6, Brabec 5, Krahulík 5, Havlát 5/2. Rozhodčí: Kohout, Vaník. Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 320.

Zubří - Přerov 33:20 (19:12)
Nejvíce branek: Horký 8, Číp 8/1, Randýsek 6 - Kavka 7/1, Pernička 4, Plšek 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/1 - 2/1. Vyloučení: 5:6. Diváci: 700.

Hranice - Frýdek-Místek 31:26 (18:9)
Nejvíce branek:
Dolák 8, Weintritt a Čadra po 5 - Vacula 6, Hojník a Petrovský po 3. Rozhodčí: Novotný, Větrovský. Sedmimetrové hody: 1/0 - 2/1. Vyloučení: 4:4. Diváci: 300.

Třeboň - Jičín 21:31 (10:19)
Nejvíce branek
: Šulc 5, Kubík 4/1, Loskot a Brchaň po 3, Jordák 3/1 - Kraus 13, Masák 4, Král 4/1. Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser. Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/3. Vyloučení: 5:8. Diváci: 250.