Házenkáři Dukly si poradili ve šlágru s mistrovskou Karvinou

Dukla Praha - Karviná | foto: MF DNES

24 2010
Házenkáři pražské Dukly porazili v předehrávce 13. kola extraligy mistrovskou Karvinou 32:28 a vystřídali ji v čele tabulky.

Dukla tak navázala na nedělní výhru v Zubří, Karviná si naopak připsala další porážku po sobotním nepovedeném vystoupení v Mariboru v PVP.

Ve velmi kvalitním, tvrdém, ale korektním utkání si Dukla lepší útočnou fází vytvořila pětibrankový náskok, který udržovala až do druhého poločasu.

V 15. minutě druhé části se podařilo Karviné srovnat hru, ale Pražané důraznější koncovkou opět odskočili na 29:25 a utkání si pohlídali. Rovnou čtvrtinu branek Dukly nastřílel Krupa, jen o jednu méně, sedm, zaznamenal na straně poraženého týmu Ližwa.

Dukla Praha - Karviná 32:28 (18:13)
Nejvíce branek
: Krupa 8, Polášek 6, Landa 6/2 - Ližwa 7, Petrovský 5/2, Chudoba 5. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/2. Vyloučení: 4/3. Diváci: 250.

Plzeň - Kopřivnice 32:25 (17:9).