Lovosičtí házenkáři dál drží neporazitelnost, nováček poprvé bodoval

Lovosický házenkář Jiří Motl se raduje z gólu. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

16 2016
Házenkáři Lovosic zůstali i po sedmém kole extraligy neporaženi. V domácím zápase se Zubřím zvítězili 33:30 a mají tříbodový náskok před čtveřicí soupeřů. Druhá je mistrovská Plzeň, následují Dukla, Zubří a Brno, které o jediný gól 32:31 přehrálo doma Kopřivnici.

Lídrem Lovosic byl Jiří Motl, který k výhře nad Zubřím přispěl třinácti brankami. „Chci pochválit celý tým za výborný výkon. Vyzdvihnout musím především Jirku Motla, který nedal soupeřově obraně šanci a střílel naše důležité branky,“ řekl kouč domácích Václav Toman.

Zápas v Brně byl vyrovnaný od začátku a nerozhodný stav byl i v poločase (18:18). V závěru domácí podržel brankář Bavlnka, zato Kopřivnice doplatila na zbrklost a neproměněné útoky.

„Nezahráli jsme dobře v obraně, byla mnohem horší než jindy. V závěru jsme měli štěstí, navíc břevno ve fázích, kdy jsme neproměnili vyložené šance, v závěru sedmičku, dva náskoky... V této chvíli nás podržel Jirka Bavlnka,“ hodnotil kouč Brna Zdeněk Missbach.

Prvního extraligového vítězství se dočkal nováček z Nového Veselí, který v neděli vyhrál v Hranicích 35:33. Obhájcům bronzových medailí z minulého ročníku nepomohl návrat Martina Stržínka po zranění ani jedenáct branek Zdeňka Čadry.

Odhodlání ukončit sérii extraligových nezdarů ukázali hosté hned v úvodu, kdy si vypracovali nadějné vedení 12:3. Hranice ale do poločasu stáhly na rozdíl čtyř branek a v 53. minutě dokázaly vyrovnat na 30:30.

Nové Veselí pak ale po delší odmlce našlo recept na domácího brankáře Kučerku a v závěru odskočilo na 35:32. I po vítězství zůstal celek z Vysočiny v tabulce poslední, Hranice jsou po čtvrté prohře za sebou desáté.