Házenkářky Norska dál vítězí, Španělky si zkomplikovaly cestu za postupem

Norská házenkářka Heidi Loke (vlevo) v souboji s Polkou Joannou Drabikovou. | foto: AP

15 2014
Na evropském šampionátu házenkářek pokračovaly boje ve čtvrtfinálové skupině A v Debrecínu. Neporazitelnost potvrdily Norky, které po výhře na Polskem 26:24 mají jistý postup do semifinále. Postupová matematika se naopak zkomplikovala Španělkám, které podlehly Rumunsku 20:22.

Už konečný výsledek tohoto duelu napovídá, že prim hrály obrany v čele z výtečnými brankářkami. Španělka Ana Tempranová, která v průběhu prvního poločasu střídala zraněnou Silvii Navarovou, měla 57% úspěšnost, její rumunský protějšek Paula Claudia Ungureanuová se zastavila na čísle 46%. Přesto byla po zápase spokojenější. Rumunky dokázaly eliminovat největší španělskou zbraň - rychlé protiútoky.

Norky se na výhru nad Polkami docela nadřely, v poločase dokonce prohrávaly o čtyři góly. Ve druhém poločase však hrály na palubovce prim, přičemž střelecky zářila především Nora Mörková, autorka 11 gólů.

V posledním duelu pondělního programu porazily Dánky tým Maďarska a jsou na nejlepší cestě následovat Norky do semifinále. Nesmějí ovšem v posledním duelu v pátek prohrát se Španělskem.