Házenkářky Zlína uspěly v dohrávce se Slavií, vyhrály o dva góly

Momentka z utkání Zlín - Slavia | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

1 2015
Házenkářky Zlína porazily v dohrávaném utkání 15. kola interligy Slavii Praha těsně 21:19 a v tabulce se posunuly na šesté místo a mezi nejlepší čtyři české celky. Tím by si zajistily účast v play-off tuzemských týmů.

Dvě kola před koncem základní části mají jistý start ve vyřazovací části Most, Poruba a Slavia. O posledním postupujícím se rozhodne mezi Zlínem, Olomoucí, Veselím nad Moravou a Pískem.

Slávistky dnes potvrdily roli favoritek jen v prvním poločase, který vyhrály o jeden gól. Zlín vstoupil do druhé části zápasu šňůrou 5:0 a vedení již udržel.

„Mezi prvním poločasem a druhým nebyla nějaká změna v taktice, jen se prostě začaly proměňovat šance. Měli jsme agresivitu, dominovali jsme, prostě zázrak,“ řekl zlínský kouč Peter Sabadka.

„Co se týče play off, máme to nyní ve vlastních rukou. Dnes jsme udělali první krok, ještě udělat ten druhý,“ dodal trenér Zlína, který má jednobodový náskok na Olomouc a tři body k dobru na Veselí nad Moravou a Písek.