Strhující finiš Mostu obral lídra z Michalovců, ale titul je nejspíš fuč

Momentka z utkání Most - Michalovce. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

28 2017
Černým andělům z Mostu téměř jistě uletěl česko-slovenský titul. V sobotním, strhujícím šlágru interligy házenkářek totiž Most doma díky gólu Jeřábkové pouhé dvě vteřiny před koncem remizoval s lídrem Michalovcemi 27:27 a chybí mu na něj stále tři body. Což je prakticky nedostižné, neboť slovenský titán neztratil v předchozích třinácti zápasech ani bod.

„Kompliment pro můj mančaft, že jsme to nikdy nevzdaly, protože to vypadalo hrůzostrašně,“ uvedl mostecký trenér Peter Dávid. „Ale zápas jsme nezvládli hlavou a ani v přesilovkách, v nich jsme si zasadili střelu do kolen.“

Český šampion vedl 2:0, ale pak zkolaboval. Hosté šesti góly v řadě převrátili skóre a utekli až o hrozivých sedm branek. „Nechápu, že jsme tuhle fázi prohráli 1:10,“ divil se Dávid. Andělé se pak rozjeli ke stíhací jízdě, Zachová snižovala vteřinu před koncem 1. poločasu na rozdíl dvou branek. I po přestávce velkoklub naháněli, hráli i bez brankářky a plná hala je hnala ke zteči.

V závěru se Most několikrát docvakl na gól, srovnala až minutu před koncem po rychlém protiútoku Jeřábková. Hned ale kontrovala Bajčijová, hosté 30 vteřin před koncem znovu vedli. Poslední útok Andělů zakončila Jeřábková a hala explodovala nadšením.

Na podzim Most ztroskotal v Michalovcích 26:30, tehdy si stěžoval na tendenční výkon rozhodčích. Do konce interligy zbývá 10 kol.

„Jsem nadšený z koncovky, která nám zajistila bod, ale celkově je zápas spíš zklamáním,“ doznal Dávid, který nevěří, že Michalovce titul pustí: „Zaslouženě budou mistr interligy. Jsou jednoznačně nejlepší, musíme být upřímní.“