Frýdek-Místek drží neporazitelnost a vede extraligu házenkářů

Frýdecko-místecký Petr Kichner se raduje z gólu. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

4 2015
Báječný vstup do sezony potvrdili v extralize házenkáři Frýdku-Místku. V přímém souboji o první místo porazili Hranice a po pěti kolech drží jako poslední tým soutěže neporazitelnost. Hranice klesly s bodovou ztrátou na čtvrtou příčku, před nimi jsou o skóre týmy, které vyhrály v sobotu - druhý Jičín a třetí Dukla.

Frýdek-Místek před šlágrem kola musel řešit problém s brankáři, neboť má na marodce hned tři. Po dvou letech se proto vrátil mezi tyče do extraligového dění Petr Pohludka a prožil vítězný návrat.

„Nějaké tréninky mám za sebou, i když jich nebylo moc, ale kluci mi strašně pomohli. Něco jsem si kdysi už odchytal, dalo se to,“ řekl Pohludka České televizi.

Domácí vedli v poločase o dvě branky (16:14), a když Hranicím nevyšel vstup do druhé půle, náskok ještě navýšili. Dvanácti góly k tomu přispěl Vojtěch Petrovský.

„Od začátku jsme neplnili taktické pokyny, nezahrály nám levé spojky, nezachytal gólman ani jeden, ani druhý. Frýdek hrál s elánem, my jsme v určitých fázích nastupovali trochu profesorsky, to se nám vymstilo,“ řekl hranický kouč Libor Hrabal.

Na jediný bod se k Hranicím přiblížila mistrovská Plzeň, jež zaznamenala ve Zlíně nejvyšší výhru víkendu. V hale posledního týmu tabulky Západočeši zvítězili 34:20, devíti góly se na tom podílel nejlepší střelec týmu Michal Tonar.