Házenkáři Plzně přešli přes Frýdek-Místek do semifinále extraligy

V akci plzeňský házenkář Jakub Škvařil. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

5 2015
Házenkáři Plzně doplnili sestavu semifinalistů extraligy. Vítězové základní části vyhráli čtvrté čtvrtfinále ve Frýdku-Místku a v sérii zvítězil 3:1 na zápasy. V semifinále je čeká Karviná, druhou dvojici tvoří Lovosice a KP Brno.

Plzeň jako jediný tým z elitní čtyřky po základní části nepřipustila překvapení a prošla do semifinále. Přesto byla série úřadujících mistrů s osmým týmem dlouhodobé části nejdelší, jako jediná se protáhla na čtyři duely.

„Ukazuje to, jak je naše extraliga vyrovnaná. Vyhrajete základní část a pak sehrajete napínavou sérii s osmým mužstvem. Důležité ale pro nás je, že máme čtvrtfinále za sebou,“ uvedl trenér Martin Šetlík, jenž loni dovedl Plzeň k titulu ještě ve starém systému bez play off. „Já příznivcem play off nejsem. To je systém pro profesionální sport, ale u nás není profesionální házená,“ řekl bývalý reprezentant.

V prvním poločase vyrovnaný duel ve Frýdku-Místku se lámal na začátku druhé části, kdy favorit domácím odskočil a náskok si už poté v poklidu pohlídal. „Těch posledních 30 minut bychom nejraději vymazali. Dělali jsme spoustu technických chyb, a i když jsme si vypracovali šance, tak jsme je neproměňovali. Hráčům ale musím poděkovat za přístup, sehráli jsme nejdramatičtější sérii,“ uvedl domácí kouč Aleš Chrastina.

Extraliga házenkářů

Čtvrtfinále play-off, 4. utkání:
Frýdek-Místek - Plzeň 15:23 (9:10)
Nejvíce branek:
Kichner 4/1, Pomichálek, Strack po 2, V. Petrovský 2/1 - Vinkelhöfer 6/3, L. Petrovský, Škvařil, Šindelář po 2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/2 - 4/3. Vyloučení: 1:5. Diváci: 550. Konečný stav série: 1:3.

Semifinálové dvojice: Plzeň - Karviná, Lovosice - KP Brno.

O udržení - 4. utkání:
Litovel - Zlín 21:21 (11:14)
Konšel 6, Dolák 4, Schmalz a Havlíček po 3, Šmíd 3/1 - Kafka 8, Indrák 6/1, Poloz a Doležel po 2. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 1/1 - 1/1. Vyloučení: 3:6. Diváci: 432. Konečný stav série: 1:3.