Házenkáři Plzně vyhráli reprízu finále v Lovosicích a stíhají Duklu

Lovosický Václav Klimt se snaží projít mezi plzeňským duem Jiřím Fořtem (vlevo) a Davidem Polozem. | foto: MAFRA

21 2016
Na jediný bod stáhli házenkáři Plzně v 18. kole extraligy náskok vedoucí Dukly. V lovosické hale vyhráli reprízu loňského finále 27:24, když je nezastavil ani kanonýr Václav Klimt, autor deseti branek.

Klimt byl totiž až do 28. minuty jediným lovosickým hráčem, který dokázal překonat brankáře Motlíka. Až v závěru poločasu se trefili i Bouček a Malý, domácí však ztráceli šest gólů.

Čtyři minuty před koncem se Lovosice dotáhly na nejtěsnější rozdíl a Plzeň si po Motlově brance na 23:24 vzala oddechový čas. Po něm Západočeši znovu zvýšili náskok a sedmé vítězství v řadě už si pohlídali.

Plzeňský Michal Tonar (vlevo) se snaží zastavit  Václava Klimta z Lovosic.
Lovosický Lukáš Malý se snaží prosadit přes bránícího  Jakuba Šindeláře z Plzně.

„Rozdílový byl první poločas, ve kterém jsme měli dvanáct technických chyb, za které jsme byli trestáni z rychlých protiútoků. Ve druhém poločase už jsme viděli, že i s Plzní se dá normálně hrát, jenže proti Plzni je strašně fyzicky náročné dotahovat šestibrankové manko,“ řekl trenér Lovosic Vladimír Šuma.

Suverénně dokráčeli ke třetí výhře za sebou házenkáři Karviné. V prvním poločase dostali jen čtyři góly a poslední Zlín nakonec rozstříleli 31:15. Roli favorita splnily i Hranice, které porazily Litovel, vedený novým koučem Jaroslavem Hudečkem, 23:19 a na čtvrtém místě bodově srovnaly krok s třetím Zubřím, které v sobotu porazili Frýdek-Místek 28:19.