Havířov se nedal a bojoval

23 2000
Hokejisté Českých Budějovic se ve včerejším extraligovém zápase museli smířit s tvrdou a bojovnou hrou Havířova, kterému nakonec v prodloužení podlehli 5:6. "S taktikou, kterou předvedl soupeř, jsme počítali, ale hlavně v první třetině jsme hráli to, co jsme hrát nechtěli," uvedl trenér domácích Jaroslav Liška. Severomoravané vstřelili první dva góly a přinutili soupeře k neustálé a často bezhlavé snaze skórovat. Domácím, kteří postrádali klid, pomohlo k úvodnímu gólu i štěstí, když si Filipiho střelu z větší vzdálenosti gólman Havířova Biegl srazil do sítě. Později vyrovnal Brabenec a ukázkové góly se povedly hlavně Kotalíkovi i Zíbovi, kteří zamířili vždy do pravého horního rohu a skórovali přes Bieglovu lapačku. Hosté však potom stačili využít další přesilovku a stav znovu otáčeli. Divákům se hra domácích předtím nezamlouvala, ale Jihočeši se těžko dostávali přes vysoké obránce Havířova, hokej také všechny aktéry dost bolel. V závěru zápasu se dvakrát prosadil hostující Sršeň. Domácí se dlouho nemohli při početní převaze prosadit a uspěli až v závěrečné power play, kdy po příhře Kotalíka vyrovnal Turek. Poprvé se v Budějovicích hrálo prodloužení, které však trvalo jen 2:13 minuty. Po šancích hostujících Sršně a Melenovského vstřelil šestý gól Havířova Peterek. "Snad to byl poslední zápas, při kterém jsme ztratili vedení čtyři dva," posteskl si kouč Liška. "Chtěli jsme dát další góly a soupeř nás vybrejkoval." "Měli jsme malé přání. Chtěli jsme přerušit sérii neporazitelnosti Českých Budějovic na jejich ledě," poznamenal asistent hostujícího trenéra Peštuky Jiří Režnar. "Tentokrát jsme si snad ani ten bod nezasloužili," vzdychl Jaroslav Liška.