Gymnastka Šikulová je na ME ve finále víceboje, Pálešová nikoliv

18 2013
Sportovní gymnastka Jana Šikulová se na mistrovství Evropy v Moskvě kvalifikovala do pátečního finále víceboje. V redukovaném pořadí obsadila 18. místo, naopak mezi 24 postupujících se nevešla Kristýna Pálešová.

Do finále své parádní disciplíny bradel se Šikulová mezi osm nejlepších nedostala, ale šance jí zůstala coby druhé náhradnici. Na tomto nářadí získala na ME v roce 2006 v Řecku stříbrnou medaili a dvakrát byla v evropské konkurenci pátá.

Nejlépe zvládla moskevskou kvalifikaci víceboje Rumunka Larisa Andreea Iordacheová se známkou 57,198 bodu, Šikulová dostala 51,132 a Pálešová na 36. místě 48,557.

Ruská favoritka Alija Mustafinová, která loni v Londýně posbírala čtyři olympijské medaile, dvakrát spadla z kladiny a kvalifikaci dokončila na čtvrtém místě.

Ve středeční kvalifikaci mužů zůstal dvě místa za postupem Martin Konečný, je tak druhým náhradníkem. V pátek se v Moskvě, kam na ženskou gymnastiku zavítalo jen tisíc fanoušků, uskuteční finále víceboje a o víkendu se bude bojovat na jednotlivých nářadích.