Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Golfová kočka možná skončí jako Kurnikovová. Zatím si dává pauzu

Australská golfistka Anna Rawsonová | foto: internet

20 2011
Mají toho společného celkem dost - zaprvé křestní jméno, obě jsou krásné jako obrázek a ani jedna z nich nevyhrála v kariéře žádný turnaj. Golfová kráska Anna Rawsonová sleduje vyšlapanou cestičku tenistky Kurnikovové. Teď si dává od sportu roční pauzu a možná pak bude další z těch, které postihl syndrom krásy.

Rawsonová si totiž nakonec možná vezme volno navždy. Poslední zpráva o dlouhonohé Australance je totiž už skoro rok stará a ona v ní tvrdila: "Hrála jsem golf šest let a bylo to úžasné, miluji tu hru. Ale v životě jsou možná i další věci."

S odpalováním míčků začínala v 16 letech. "Protože hrála celá naše rodina," říkala. Do toho se ale profesionálně věnovala modelingu. V tomto experimentálním roce se chtěla módním molům věnovat víc, do toho uvádět pořady v televizi a navrch uvést svoji vlastní golfovou řadu oblečení.

A pobíhání po greenech? V letošních statistikách série LPGA se všech kolonkách (turnaje, vítězství, prémie...) píše NIC!

australská golfistka Anna Rawsonová

Přitom když Rawsonovou přirovnávali ke Kurnikovové, ona všechny upozorňovala: "Je krásné, že na mě nahlíží jako na sex symbol, jakým je Anna. Ale já bych ráda měla delší kariéru než ona."

Zatím se jí to podařilo jen z pohledu věku, Kurnikovová končila se dvěma grandslamovými triumfy ze čtyřhry, když jí bylo 26, Australance je teď třicet. Profesionálně na okruhu LPGA hrála ovšem jen tři roky a vydělala 18 tisíc dolarů.

Za tu dobu si ale vysloužila spoustu obdivu, uznání a cen, které posuzovaly její sex-appeal.

Magazín Vogue ji nazval "Nejúžasnější golfistkou", jeho mužský protějšek GQ zase napsal: "Tiger Woods udělal golf populární i pro ty, kteří se cítili vyloučeni. Anna Rawsonová by mohla golf udělat atraktivní pro ty, kdo ho nesnášejí." V dalším pánském časopise Maxim byla zase zvolena za nejvíc sexy sportovkyni roku.

Doma u protinožců začínala jako brigádnice v KFC, miluje feferonkovou pizzu a Porsche Cayenne, a když se jí ptali, co jí doma nikdy nechybí v ledničce, hned vypálila: "Šampaňské!"

Jenže aby s ním měla ještě někdy důvod oslavovat...

Autor:
Témata: Tiger Woods


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze