Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Italský trapas. Trasa Gira unikla pět dní před slavnostní prezentací

Grafická podoba trasy Gira pro rok 2016, která předčasně unikla na veřejnost. | foto: RCS Sport

2 2015
Pořadatelé cyklistického Gira d’Italia mají problém. Všechno bylo nachystáno, na milánské výstavě EXPO 2015 mělo v pondělí odpoledne dojít k slavnostnímu odhalení trasy příštího ročníku první z Grand Tour. A ejhle, pět dnů před akcí se na webových stránkách pořadatele objevil typický kruh všech jedenadvaceti etap. A průšvih byl na světě.

Jen si to představte, celý závod chystáte pomalu dva roky dopředu, sháníte různá povolení, stojí vás to peníze, čas i nervy a pak přijde tohle.

Jak se něco takového mohlo stát? Nejpravděpodobnější je ta varianta, že autor článek na web umístil se špatným datem. Než si toho stačil všimnout, obrázek s etapami už koloval po internetu.

A na co se tedy fanoušci mohou těšit?

Už dříve organizátoři oznámili, že první tři etapy se pojedou v Nizozemsku, stejně tak, že trasa bude mít tři individuální časovky - jednu krátkou na začátku, druhou delší v okolí Chianti a ta poslední by měla být horská. Teď už víme, že se pojede na vrchol nejvýše položené vysokohorské pastviny v Evropě do Alpe di Siusi.

Na závěr závodu závodníky čekají dvě těžké hornaté etapy. První do vysokohorského střediska Risoul, ta předposlední pak do Sant’Anny di Vinadio. Kromě horských etap bude i dost možností pro spurtéry. Z profilů to dokonce vypadá až na sedm etap s možným hromadným dojezdem. Cíl pak nebude v Miláně, nýbrž netradičně v Turíně.

Na detailnější informace si nicméně fanoušci budou muset počkat do pondělního odpoledne.

P.S. Podobná patálie se stala i pár let zpátky francouzským kolegům. To se psal rok 2011 a společnost ASO, organizátor Tour de France, odhalila trasu na webových stránkách pár dnů před oficiálním oznámením.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze