Frýdek si odvezl body ze Zubří

14 2003
Praha - Úřadující házenkářští mistři z Frýdku-Místku potvrdili v Zubří roli jasného favorita a v utkání 18. kola interligy zvítězili přesvědčivě 34:23. Zejména první půle byla soubojem střelců domácího celku s výborně chytajícím brankářem hostí Radkem Musilem.

Domácí prohráli poločas o tři góly, ale po přestávce dokázali vyrovnat na 13:13. Potom soupeři zapnuli naplno a sérií pěti branek rozhodli o svém vítězství.

V tradičním východoslovenském derby dokázali hosté z Košic držet krok s domácími  jen do desáté minuty, kdy se Prešovu podařila šňůra čtyř branek a od té chvíli na hřišti kralovali. Košice nepodržel brankář Pramuk, v družstvu domácích se zase nedařilo ukrajinské posile Bražnikovovi.

V souboji týmů ze spodních příček tabulky mezi Louny a Hlohovcem se v úvodu více dařilo hostům. Hlohovec po deseti minutách vedl 5:2 a ve 13. ještě 7:4, pak se ale podařila lounským házenkářům v průběhu sedmi minut devítigólová šňůra na 13:7 a získali rozhodující náskok. Po změně stran už domácí vývoj zápasu kontrolovali.

Házenkáři Kostelce na Hané porazili v hanáckém derby Hranice 30:24 a v tabulce jsou jedenáctí o dva body před soupeři. Domácí hráči dominovali v prvním poločase, ale vstup do druhého se jim nevyvedl. Hraničtí se dostali do vedení, v závěru ovšem bojovnější Kostelec strhl vítězství na svou stranu.

VÝSLEDKY

Zubří - Frýdek-Místek 23:34 (9:12)
Nejvíce branek:
Hrachovec 5, Kulišťák a Randýsek po 4 - Sklenák 7/1, Toms, Kraus a Berka po 5. Rozhodčí: Bubeníček, Jaroň. Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/3. Vyloučení: 3:10. Diváci: 800.

Bratislava - Dukla Praha 21:25 (10:11)
Čermák 7, Pitelka 6/4 - Zemánek 6, Piskáč 5, Hynek a Hrubý po 4. Rozhodčí: Dvorský, Černý. Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/1. Vyloučení: 6:8, ČK: Bičaník (Bratislava). Diváci: 250.

Prešov - Košice 35:31 (19:13)
Antl 8/2, Tabačko 6, Huňady 5 - Kleis 13/6, Kočík 5, Justus 5/1. Rozhodčí: Struhár, Karlubík. Sedmimetrové hody: 2/2 - 10/7. Vyloučení: 7:9. Diváci: 1600.

Sečovce - Považská Bystrica 25:34 (14:19)
Jurko 4/1, Kučera, Dobrovodský a Seman po 4 - Polakovič 11/2, Opoldík 7, Spuchlák 6. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 6/4 - 4/2. Vyloučení: 7:8. ČK: Jurko, O. Meluš, Lebeda - P. Zaťko, Buchta. Diváci: 350.

Louny - Hlohovec 32:27 (19:14)
Nejvíce branek: Jordák
9/1, Urban 9/3, Sochor 6 - Fázik 7, Frťala 6/5, Zeman a Majzel po 4. Rozhodčí: Měšťánek, L. Kohout. Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/5. Vyloučení: 10:8. ČK: Špalek (Louny). Diváci: 470.

Kostelec na Hané - Hranice 30:24 (15:13)
Veselý 7/2, Hradil 7, Vařák 6/1 - Drabík 6, M. Žůrek 5, Kolmajer 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 6/6 - 5/2. Vyloučení: 9:4. Diváci: 500.

Předehráno
Nové Zámky - Allrisk Praha 26:23 (12:8)
Bohunický 8/3, Ivanov 7 - Ťupa 6, Koranda 5, Trávníček 4/1. Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/2. Vyloučení: 5:4. Diváci: 700.

Zápas Trnava - Karviná se dohrává 11. února.