Francouzský pár oslnil rozhodčí i diváky

1 2000
N i c e - Skvěle provedená volná jízda zajistila francouzským krasobruslařům Marině Anissinové a Gwendalu Peizeratovi titul mistrů světa v tancích na ledě. Po druhém místě na loňském šampionátu v Helsinkách vystoupili úřadující mistři Evropy na stupeň nejvyšší na domácí půdě v Nice, kde nadchli zaplněné hlediště svým vystoupením na hudbu Carla Orffa z Carminy Burany. Rozhodčí udělili francouzským reprezentantům čtyři šestky za umělecký dojem.
Anissinová s Peizeratem se probojovali k titulu ze druhého místa, na které je po originálním tanci překvapivě odsunuli Barbara Fusarová-Poliová a Maurizio Margaglio. Italové získali stříbrné medaile a třetí místo obsadili Margarita Drobiazková a Povilas Vanagas z Litvy. Drobiazková, Vanagas vyhráli souboj o bronz těsně nad Irinou Lobačevovou a Iljou Averbuchem z Ruska, kteří mají stejné bodové ohodnocení jako jejich soupeři. Ve prospěch Litevců rozhodl lepší volný tanec. Krasobruslařská velmoc Rusko tak poprvé od roku 1968 vyšla ze soutěže tanečních párů na mistrovství světa bez medaile.

V Nice nestartovali ruští obhájci titulu Anželika Krylovová a Oleg Ovsjanikov kvůli zranění partnerky.

Čeští reprezentanti Kateřina Kovalová a David Szurman skončili ve čtvrtek v originálním tanci šestadvacátí a mezi 24 postupujících párů do volného programu se nevešli.

Taneční páry - konečné pořadí:
1. Anissinová, Peizerat (Fr.) 2,6 b., 2. Fusarová-Poliová, Margaglio (It.) 3,4, 3. Drobiazková, Vanagas (Lit.), 4. Lobačevová, Averbuch (Rus.) po 7,0, 5. Chaitová, Sachnowski (Izr.) 10,4, 6. Winklerová, Lohse (Něm.) 11,6, 7. Grušinová, Gonšarov (Ukr.) 14,0, 8. Langová, Tschernyschew (USA) 16,8, 9. Nowaková, Kolasinski (Pol.) 18,4, 10. Dubreuilová, Lauzonová (Kan.) 20,8

Zlatý francouzský pár Marina Anissinová a Gwendal Peizerat během volné jízdy na Mistrovství světa v Nice.