Florbalový mistr tápal. Výhru v úvodním kole vybojoval až v poslední minutě

Florbalisté Střešovic se radují z gólu (ilustrační foto) | foto: Martin Flousek, www.xflorbal.xf.cz

19 2010
Těsnou výhrou 8:7 na půdě pražského rivala Future vstoupil Tatran Střešovice do nové sezony extraligy florbalistů. Úřadující šampion prohrával po první části o dvě branky a v divokém duelu o jeho těsné výhře rozhodl až 37 sekund před koncem brankou Von der Pahlen.

Tatran dokázal svého soupeře zdolat i bez kapitána Fridricha a střelce Jedličky, který jedná o přestupu do Bohemians. Střelecky se prosadila nová akvizice z Brna Tom Ondrušek, autor hat-tricku.

Domácí mladíci svého soupeře zmáčkli v první části. Přestože mistr otevřel skóre, Future ještě do konce třetiny stav otočilo.

Střešovice začaly hrát naplno až v závěrečném dějství, které se divákům muselo líbit. Obě mužstva se v divoké přestřelce střídala ve vedení. O plném bodovém zisku pro šampiona rozhodl Johan von der Pahlen, který do prázdné brány doklepl odražený míček.

V prvním kole nezaváhal ani loňský vicemistr z Vítkovic. Ty vydřely výhru nad Mladou Boleslaví 6:5 v prodloužení, když v průběhu zápasu prohrávaly dvakrát už o tři branky.

extraliga muži - 1. kolo

1. SC Vítkovice - Sokol Mladá Boleslav 6:5 v prodl. (0:0, 0:3, 5:2 - 1:0)

Branky: 53. a 60. Jelínek, 61. Kološ, 44. Barabáš, 50. L. Hrubý, 59. Tomašík - 38. a 58. Křenek, 40. a 45. Marek Soukup, 29. Ekl.

SSK Future - Tatran Střešovice 7:8 (3:1, 1:1, 3:6)
46. a 56. Mayer, 15. Zezulka, 16. Natov, 18. Rob, 29. Kalaš, 47. Michalík - 41., 42. a 51. Ondrušek, 28. a 60. Von der Pahlen, 4. Matejka, 42. Podhráský, 49. Olšiak.

FBC Liberec - FBC Ostrava 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
46. Nesměrák - 23. a 58. Šmída, 18. Machala, 27. Curney.

FbŠ Bohemians - Bulldogs Brno 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
4. Čihák - 5. O. Veselý, 11. Štěpánek, 20. Ondráček, 60. Grich.

FBC Kladno - Sokol Pardubice 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)