Reportáž skončila 3. 12. 2016 17:43

Florbalové MS: Česko - Norsko

Úvodní zápas českého týmu na turnaji v Lotyšsku komentuje Jan Zikmund

Česko - Norsko 8:4 (2:0, 3:1, 3:3)

Češi do turnaje vstoupili úspěšně, hlavně v prvních dvou třetinách Nory nepustili do velkých šancí. Soupeř sice v závěru ožil a zápas zdramatizoval, ale Češi nezpanikařili a nakonec vyhráli 8:4. Už zítra v 17:15 se Česko střetne s domácím Lotyšskem. I tento zápas budeme sledovat v on-line reportáži. Přejeme hezký zbytek večera.

Utkání skončilo.

59:46
Gól ČESKO

ČESKO - NORSKO 8:4. Co se nepovedlo Šebkovi, zvládl Jendrišák, který s velkým klidem trefil prázdnou branku Norů.

58:58

Daniel Šebek byl blízko hattricku! Norové hrají v šesti bez brankáře, což se jim málem vymstilo. Český útočník pálil z velké dálky a jen těsně minul.

58:04

Souček musel další střelu vyrazit helmou.

57:02

Pěkný zákrok si připisuje i Souček, který vyrazil skrytou střelu od mantinelu.

56:23

Matějčík se prosmýkl po pravé straně a výborně zakončil. Jenže Falkeid dobře vykryl úhel a českého útočníka vychytal.

52:49
Gól NORSKO

ČESKO - NORSKO 7:4. A další rána pro Čechy! Norové rychle rozehráli standardní situaci a Valbye pohotovou střelou překvapil Součka. Ten si na míček sice sáhl, ale nedokázal ho zcela zastavit.

52:20
Gól NORSKO

ČESKO - NORSKO 7:3. Norsko ve třetině zrychlilo hru, navíc hraje důrázně a Češi malinko nestíhají. Teď udeřil přesnou střelou Marius Podersen.

52:01

Beneš ztratil balónek u vlastní branky, střelu norského beku zastavil jeden z Čechů.

50:42

Češi znovu zlobili Nory před jejich brankou. Teď Češi střídají a do hry se dostane i náhradník Beneš.

49:21

Bravurní zákrok Falkeida, který tygřím skokem zastavil prudkou střelu Dóži!

46:42

Předvedli se čeští beci, když zastavili Fredriksenův pas zpoza branky. Pokud by našel číhajícího Eriksena, asi by to byl gól.

44:46
Gól ČESKO

ČESKO - NORSKO 7:2. Poměrně důležitý moment zápasu. Norové se totiž v poslední minutách zlepšili, jsou bojovnější a aktivnější. Ale teď je uzemnil Daniel Šebek, který dorazil zblokovanou střelu Němečka.

44:02

Rychlý protiútok Čechů zaskončil Ondrušek, jeho bombu ale nohou krásně vykopl Falkeid.

43:21
Gól NORSKO

ČESKO - NORSKO 6:2. Norové trochu ožili, nejsou už tak bázliví a hned je to na hřišti vidět. Češi opět zaspali v obraně a podruhé dostali gól. Andreas Naess Valbye střílel do prazdné branky.

42:08

Jendrišákova lajna znovu dělá Norům problémy.

40:43
Gól ČESKO

ČESKO - NORSKO 6:1. Další proměněné trestné střílení. Tentokrát se zaskvěl Curney, který sebevědomou, přízemní střelou překonal Falkeida.

40:43

Silák Jelínek se prodral před brankáře Norů, ani tři soupeři na něj nestačili a faulovali ho. Je z toho další trestné střílení!

Začala třetí třetina.

Norové v závěru druhé části štípli Čechy a snížili na 1:5. Jinak ale hrají bídně a  Česku moc problémů nedělají. Uvidíme, jestli je gól z poslední minuty druhé třetiny nabudí a zápas ještě zdramatizují.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:04
Gól NORSKO

ČESKO - NORSKO 5:1. Rychlá a pěkná kombinace soupeře končí gólem v české síti. Češi zaspali a při rozehrávce Norů si nerozebrali soupeře. Torp tak po pohledné nahrávce Oistada zakončoval téměř do prazdné branky, Souček byl bez šance.

38:49

Českou kombinaci zastavili beci soupeře.

37:38

Chytrá rána Ondruška, Falkeid se tentokrát ukázal.

36:34

Tomášík z úhlu překvapil Falkeida střelou zápěstím, která lízla tyč.

35:42

Náznak šance Norů, kteří Čechy obrali o balónek a hnali se do útoku. Jenže Torp se tak dlouho napřahoval, až k němu přistoupil Němeček, který střelu zblokoval.

35:12

Jendrišákův typický výpad z pravé strany. Falkeid připraven.

34:22

Češi hrají agresivně, dobře napadají. Pět gólů jim dodalo sebevědomí.

32:15

Utkání postrádá napětí, Norové hrají mizerně. Krátce po polovině zápasu už je asi rozhodnuto.

31:32
Gól ČESKO

ČESKO - NORSKO 5:0. Jendrišák proměnil trestné střílení perfektním blafákem do forhendu.

31:32

Koutného u branky Norů skolil jeden z obranců soupeře, a je z toho trestné střílení Čechů.

30:41

Druhá půlka oslabení už je lepší - Tokoš vyrazil do protiútoku a tvrdě vystřelil bekhendem, střela jen těsně minula branku Norů.

29:11

Češi začali oslabení pomerně pasivně, Norové jednou nebezpečně vypálili.

28:53

Norové si zahrají přesilovku. Veltšmíd zastavil brejk Norů faulem. Soupeře srazil loktem.

27:57

Českého kapitána Jelínka fauloval Oistad, Češi mohou vystřídat.

25:37
Gól ČESKO

ČESKO - NORSKO 4:0. Tentokrát se Češi prosadili po rychlém protiútoku. Balónek měl na holi Curney, který místo střely akci ještě vylepšíl a našel volného Šebka. Ten pálil bez přípravy do odkryté branky Norů.

24:48
Gól ČESKO

ČESKO - NORSKO 3:0. Dóža rozehrál volný úder na Toma Ondruška, který propálil dezorganizovanou norskou obranu i brankáře Falkeida.

24:15

Druhá třetina zatím nabízí stejný obrázek jako ta první: Norové hrají opatrně, skoro až vystrašeně, a málo napadají.