Česko - Estonsko 8:2 (2:2, 4:0, 2:0) zápas skončil

Češi po rozpačitém úvodu porazili Estonsko přesvědčivým výsledkem 8:2 a postupují do semifinále mistrovství světa, ve kterém v sobotu narazí na lepšího z duelu Finsko - Dánsko.

60:00

Zápas skončil.

59:16
Gól ČESKO

Česko vstřelilo gól, vede 8:2. Koutný vypíchl Estoncům míček přesně směrem k Ondruškovi, který se rychle zorientoval před bránou a dovršil hattrick.

57:50

Jeden z mála zásahů českého brankáře Součka v utkání.

55:29

Šešulka z trestné lavice skáče zpátky na hřiště, Češi oslabení zvládli.

54:31

Češi ve čtyřech zodpovědně brání a zatím nepustili soupeře v přesile do jasné šance.

53:29

Estonsko bude hrát přesilovku, na dvě minuty jde na trestnou lavici český obránce Šešulka.

51:39

Šebek se po přihrávce do rohu hřiště vytočil před bránu, Stokkeby jeho střelu zblízka vyrazil.

50:19

Ondrušek chtěl vyšperkovat povedenou akci finální nahrávkou na Koutného, i když už mohl sám střílet. Nabídka před prázdnou bránu už neprošla.

49:46

Tomašík od tyčky naservíroval přihrávku Sladkému na střed, odkud jeho ránu vytěsnil Stokkeby.

49:11

Suchánek nedovoleně zakročil za českou bránou. Estonci rozehrávají z rohu.

47:33

Češi nepůjčují soupeři míček a v poklidu kombinují.

46:49

Náhradník v estonské bráně čelil tvrdé ráně Veltšmída zleva.

46:07

Po Tokošově přihrávce skrz brankoviště zasáhl gólman Stokkeby.

45:11

Jelínek vyhrál souboj u mantinelu a následně nebezpečně pálil. Těsně minul vzdálenější tyč.

43:50

Sladký na útočné polovině získal míček nedovoleně. Rozhodčí mu odpískali faul.

42:03
Gól ČESKO

Česko vstřelilo gól, vede 7:2. Estonec Woiduma nejprve tvrdou ranou trefil tyč a z brejku zvýšil Ondrušek po nahrávce Koutného.

41:11

Tomašík si srovnal míček na holi a rychle střílel. Stokkeby v estonské bráně zasáhl.

40:01

Třetí třetina začala.

A než začne třetí část zápasu, nabídneme vám další pohled do zákulisí. Podívejte se, jak florbalisté regenerovali a relaxovali před čtvrtfinálovým duelem.

Češi na začátku druhé třetiny nehráli přesvědčivě, ale nakonec ji vyhráli 4:0 a směřují do semifinále.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:40
Gól ČESKO

Česko vstřelilo gól, vede 6:2. Rozhodující pasáž zápasu? Zřejmě ano. Suchánek vymetl pravý horní růžek a Češi si ponesou do druhé přestávky slibný náskok.

39:01
Gól ČESKO

Česko vstřelilo gól, vede 5:2. K Jendrišákovi se s přispěním Curneyho odrazil míček od zadního mantinelu a český útočník si na brankovišti počínal chladnokrevně. Skóruje i ve čtvrtém utkání na šampionátu.

38:11

Beneš zrychlil českou kombinaci přihrávkou z první na Dóžu, který však nebyl připraven na zakončení.

36:52

Öige nadvakrát zneškodnil ránu Jelínka zleva.

36:17

Češi na dlouho sevřeli Estonce kolem vlastní brány, leč bez zakončení na Öigeho.

34:31

Šebek za estonskou bránou ztratil míček, a když ho chtěl získat zpět, fauloval.

32:49
Gól ČESKO

Česko vstřelilo gól, vede 4:2. Poprvé v zápase Češi odskakují do dvoubrankového náskoku. Míček šel po ose Tomašík - Sladký - Matejčík. Poslední jmenovaný střílel po rychlé kombinaci do odkryté brány.

32:18
Gól ČESKO

Česko vstřelilo gól, vede 3:2. Akce začala u Jelínka, který si potáhl míček na střed, navázal na sebe bránícího hráče a otevřel prostor pro Ondruška, jenž hned poslal přihrávku před bránu na volného Sýkoru. Český obránce zametl míček do odkryté sítě.

30:37

Češi budou hrát dvouminutovou přesilovku. Vyloučen je Estonec Woiduma.

30:17

Další zákrok estonského brankáře, tentokrát proti ráně Curneyho, který zakončoval rychlou českou protiakci.