České florbalistky vyhrály kvalifikaci MS bez ztráty bodu

České florbalistky v utkání mistrovství světa proti Švýcarsku. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

8 2015
České florbalistky potvrdily v Nitře i v závěrečném utkání v kvalifikaci prosincového mistrovství světa v Tampere roli favoritek a porazily Norsko 5:3. Svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského ovládly třetí evropskou skupinu bez ztráty bodu a spolu s nimi z ní postoupily Norky, domácí Slovenky i Rusky.

Jistotu účasti měly dopředu jen pořádající Finky. Šestnáctku účastníků doplnily také z asijsko-oceánské skupiny Japonsko, Singapur a Austrálie, ze severoamerického klání proti Kanadě se kvalifikovaly Spojené státy americké.

Čísla a fakta z Nitry

Kanadské bodování: 1. Urbánková (ČR) 5 zápasů/17 bodů (12 branek + 5 asistencí), 2. Košturiaková (SR) 5/14 (6+8), 3. Farnesová (Nor.) 5/11 (6+5), 4. Sládečková (ČR) 5/9 (8+1), 5. Bulbašová (Rus.) 5/9 (1+8).

All Star tým: Mládenková (SR) - Einstulenová (Nor.), Ratajová (ČR) - Farnesová (Nor.), Urbánková (ČR), Košturiaková (SR).

Z první evropské skupiny postoupily Švédsko, Polsko, Německo a Nizozemsko a z druhé evropské skupiny Švýcarsko, Lotyšsko a Dánsko.

Češky musely proti Norsku dohánět ztrátu 0:2. Obrat zahájila ještě na konci první třetiny při trestu Knudsenové Bočanová. V polovině utkání vyrovnala Vojáčková a ještě ve druhé třetině získaly favoritkám dvoubrankový náskok Křížová s Enenkelovou. V polovině závěrečného dějství ještě zvýšila druhou trefou v utkání Bočanová.

Kvalifikace MS florbalistek

3. evropská skupina v Nitře:

ČR - Norsko 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
19. A. Bočanová, 31. Vojáčková (Koníčková), 33. Křížová (Leierová), 39. Enenkelova (Křížová), 50. A. Bočanová (Billá) - 12. Oisethová (Langakerová), 15. Naessová (Vikaová), 55. Hagestandeová (Hallová). Rozhodčí: Rannikko, Suhonen (oba Fin.). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 236.

Další utkání: Itálie - Velká Británie 6:1 (2:0, 0:1, 4:0), Slovensko - Rusko 7:3 (2:1, 4:2, 1:0).