Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Florbalisté Střešovic a Chodova prošli na Czech Open do čtvrtfinále

Florbalisté Chodova - ilustrační foto | foto:  Dan Materna, MAFRA

15 2014
Florbalisté Tatranu Střešovice a Chodova postoupili do čtvrtfinále elitní kategorie mužů na mezinárodním turnaji Czech Open v Praze. Tatran skončil druhý v osmifinálové skupině F a v boji o semifinále se utká v sobotu se švédským Dalenem s triem českých reprezentantů Patrikem Suchánkem, Milanem Tomašíkem a Martinem Tokošem.

Chodov prošel do play-off přes kvalifikaci díky výhrám nad FbŠ Bohemians 6:2 a nad Bulldogs Brno 3:2 po samostatných nájezdech. Ve čtvrtfinále narazí na švédský celek Pixbo Wallenstam, za který hraje útočník Patrik Dóža.

Další dvojice tvoří švýcarský šampion Wiler-Ersigen s forvardem Danielem Šebkem s finským mistrem Happee Jyväskylä a švédské kluby IBF Falun s FBC Lerum.

Střešovice udělaly velký krok k postupu už v závěrečném utkání v základní skupině D, kdy porazily Happee 6:1. Byly bez ztráty bodu a přenesly si tak tři do osmifinále.

Pak sice prohrály se švýcarským celkem Floorball Köniz vedeným českým trenérem Tomášem Trnavským 2:6, ale se švédským šampionem IBF Falun remizovaly 4:4. Falun sice vedl 4:2, ale v čase 38:55 vyrovnal Ondřej Riebauer a vteřinu před koncem vyrovnal ze standardky Jan Natov.

Tatran byl jediným českým účastníkem osmifinálových skupin, ostatní sedmička hrála kvalifikaci. Mladé Boleslavi unikl postup ze základní skupiny C do osmifinále, když v přímém souboji se švýcarským UHC Grünenmatt potřebovala vyhrát, ale jen remizovala 1:1. Následně ztroskotala po porážce 1:2 po samostatných nájezdech na Otrokovicích, které ale boj o čtvrtfinále nedotáhly proti švédskému druholigovému FBC Lerum (1:2).

Ani mistrovské Vítkovice neuspěly v přímém souboji o postup do osmifinále se švýcarským šampionem SV Wiler-Ersigen a podlehly 2:7. Hned v prvním kole kvalifikace jim vystavilo stopku Brno (0:2), které do té doby na turnaji nebodovalo.

Šanci na osmifinálovou skupinu měli díky výhře Střešovic nad Happee hráči FbŠ Bohemians, ale podlehli švédskému druholigovému FBC Lerum 2:7 a následně nestačili na Chodov. Ten si spravil chuť po čtvrtečních dvou prohrách, když ráno porazil Spartu 2:0. Sparťané na turnaji neuspěli ani jednou a vypadli s FBC Lerum (2:4).

V elitní kategorii žen je jasné, že si jeden český zástupce zahraje semifinále. Ve čtvrtfinále na sebe totiž narazí mistrovské Vítkovice s FbŠ Bohemians, do play off pronikly také hráčky Elite Praha, které změří síly s reprezentací Slovenska.

Mezinárodní florbalový turnaj Czech Open v Praze

Elitní kategorie mužů
Skupina A:
Panthers Otrokovice - Pixbo Wallenstam IBK 0:2, SV Wiler-Ersigen - 1. SC Vítkovice 7:2.
Konečné pořadí: 1. Wiler-Ersigen 3 zápasy/7 bodů (skóre 15:7), 2. Pixbo 3/5 (11:9), 3. Vítkovice 3/4 (9:13), 4. Otrokovice 3/0 (2:8).

Skupina B: Bulldogs Brno - IBK Dalen 0:4, UHC Grünenmatt - Mladá Boleslav 1:1.

Konečné pořadí: 1. Dalen 3/9 (11:5), 2. Grünenmatt 3/4 (6:6), 3. Mladá Boleslav 3/4 (5:5), 4. Bulldogs Brno 3/0 (2:8).

Skupina C: Sparta Praha - JM Chodov 0:2, IBF Falun - Floorball Köniz 4:2.
Konečné pořadí: 1. Falun 3/9 (13:4), 2. Köniz 3/6 (8:7), 3. Chodov 3/3 (3:6), 4. Sparta 3/0 (4:11).

Skupina D: FbŠ Bohemians - FBC Lerum 2:7, Happee Jyväskylä - Tatran Střešovice 1:6.
Konečné pořadí: 1. Tatran Střešovice 3/9 (20:9), 2. Happee Jyväskylä 3/4 (9:11), 3. Lerum 3/3 (15:15), 4. FbŠ Bohemians 3/1 (7:16).

Osmifinálová skupina E: Pixbo Wallenstam IBK - IBK Dalen 4:1, UHC Grünenmatt - SV Wiler-Ersigen 1:3, Pixbo Wallenstam IBK - UHC Grünenmatt 7:4, SV Wiler-Ersigen - IBK Dalen 2:2.
Konečné pořadí: 1. Pixbo Wallenstam IBK 3/7 (15:9), 2. Wiler-Ersigen 3/5 (9:7), 3. Dalen 3/4 (7:9), 4. Grünenmatt 3/0 (9:14).

Osmifinálová skupina F: IBF Falun - Happee Jyväskylä 5:3, Tatran Střešovice - Floorball Köniz 2:6, IBF Falun - Tatran Střešovice 4:4, Floorball Köniz - Happee Jyväskylä 2:6.
Konečné pořadí: 1. Falun 3/7 (13:9), 2. Tatran Střešovice 3/4 (12:11), 3. Happee 3/3 (10:13), 4. Köniz 3/3 (10:12).

Kvalifikace play-off - 1. kolo: 1. SC Vítkovice - Bulldogs Brno 0:2, Mladá Boleslav - Panthers Otrokovice 1:2 po sam. nájezdech, JM Chodov - FbŠ Bohemians 6:2, FBC Lerum - Sparta Praha 4:2.

Kvalifikace play-off - 2. kolo: Bulldogs Brno - JM Chodov 2:3 po sam. nájezdech, Panthers Otrokovice - FBC Lerum 1:2.

Elitní kategorie žen
Skupina A:
Sokol Židenice - Pixbo Wallenstam IBK 1:4, Bern Burgdorf Wizards - 1. SC Vítkovice 4:4.
Konečné pořadí: 1. Pixbo 3/9 (13:3), 2. Vítkovice 3/4 (7:7), 3. Bern 3/4 (9:13), 4. Sokol Židenice 3/0 (4:10).

Skupina B: FBC Liberec - IBK Dalen 1:4, Slovensko - Herbadent SJM Praha 11 2:2.
Konečné pořadí: 1. IBK Dalen 3/9 (13:3), 2. Herbadent SJM 3/4 (8:4), 3. Slovensko 3/4 (7:10), 4. Liberec 3/0 (2:13).

Skupina C: Tatran Střešovice - Skoghalls IBK 3:3, IBF Dalen - JM Chodov 3:3.
Konečné pořadí: 1. JM Chodov 3/7 (13:3), 2. IBF Dalen 3/7 (10:5), 3. Skoghalls 3/1 (3:9), 4. Tatran Střešovice 3/1 (5:14).

Skupina D: Elite Praha - FbŠ Bohemians 2:1, Umea IBF - ČR '19' 1:3.
Konečné pořadí: 1. Elite Praha 3/6 (7:10), 2. FbŠ Bohemians 3/6 (8:5), 3. ČR '19' 3/3 (6:8), 4. Umea 3/3 (10:8).

Osmifinálová skupina E: 1. SC Vítkovice - IBK Dalen 2:4, Herbadent SJM Praha 11 - Pixbo Wallenstam IBK 1:4, Herbadent SJM Praha 11 - 1. SC Vítkovice 2:4, Pixbo Wallenstam IBK - IBK Dalen 1:1.
Konečné pořadí: 1. Pixbo Wallenstam 3/7 (7:3), 2. IBK Dalen 3/7 (7:4), 3. Vítkovice 3/3 (7:8), 4. Herbadent SJM 3/0 (4:10).

Osmifinálová skupina F: JM Chodov - FbŠ Bohemians 1:2, IBF Dalen - Elite Praha 1:1, JM Chodov - Elite Praha 0:2, IBF Dalen - FbŠ Bohemians 2:3.
Konečné pořadí: 1. Elite Praha 3/7 (5:2), 2. FbŠ Bohemians 3/6 (6:5), 3. IBF Dalen 3/2 (6:7), 4. Chodov 3/1 (4:7).

Kvalifikace play-off - 1. kolo: Bern Burgdorf Wizards - FBC Liberec 2:3 po sam. nájezdech, Slovensko - Sokol Židenice 4:3, Skoghalls IBK - Umea IBF 3:7, ČR '19' - Tatran Střešovice 2:3.

Kvalifikace play-off - 2. kolo: FBC Liberec - Umea IBF 0:6, Slovensko - Tatran Střešovice 7:4.

Autor:


Témata: Czech Open




Najdete na iDNES.cz



mobilní verze