Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Střešovice porazily na Czech Open finského florbalového mistra Happee

Momentka z florbalového utkání mezi Pardubicemi a Střešovicemi. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

15 2014
Florbalisté Tatranu Střešovice porazili na mezinárodním turnaji Czech Open v Praze finského mistra Happee Jyväskylä 6:1 a vyhráli základní skupinu D bez ztráty bodu. Přenesli si tak cenné tři body do osmifinálové skupiny F, v které se utkají o postup do čtvrtfinále se švýcarským celkem Floorball Köniz a švédským šampionem IBF Falun.

Do osmifinálové fáze postoupil Tatran jako jediný z osmi českých zástupců. Zbývající sedmička bude bojovat o play-off v kvalifikaci, z které se dostanou do čtvrtfinále dva celky.

Mladé Boleslavi unikl postup z 'céčka' do osmifinálové skupiny, když v přímém souboji se švýcarským UHC Grünenmatt potřebovala vyhrát, ale jen remizovala 1:1. Teď narazí Středočeši na Otrokovice, které na turnaji ještě nebodovaly.

Ani mistrovské Vítkovice neuspěly v přímém souboji o postup se švýcarským šampionem SV Wiler-Ersigen a podlehly 2:7. Teď je čeká bitva s Bulldogs Brno, kteří zatím vyšli na turnaji naprázdno.

Šanci na osmifinálovou skupinu měli díky výhře Střešovic nad Happee hráči FbŠ Bohemians, kteří ale podlehli švédskému druholigovému FBC Lerum 2:7 a budou hrát s Chodovem, jenž už neměl naději na osmifinále. Připsal si první body díky vítězství 2:0 nad Spartou, která skončila ve skupině C bez bodu a narazí na Lerum.

Díky účasti sedmi českých celků v kvalifikaci je už nyní jisté, že minimálně jeden z nich si zajistí účast ve čtvrtfinále.

Mezinárodní florbalový turnaj Czech Open v Praze

Elitní kategorie mužů:
Skupina A:
Panthers Otrokovice - Pixbo Wallenstam IBK 0:2
SV Wiler-Ersigen - 1. SC Vítkovice 7:2

Konečné pořadí: 1. Wiler-Ersigen 3 zápasy/7 bodů (skóre 15:7), 2. Pixbo 3/5 (11:9), 3. Vítkovice 3/4 (9:13), 4. Otrokovice 3/0 (2:8).

Skupina B:
Bulldogs Brno - IBK Dalen 0:4
UHC Grünenmatt - Mladá Boleslav 1:1

Konečné pořadí: 1. Dalen 3/9 (11:5), 2. Grünenmatt 3/4 (6:6), 3. Mladá Boleslav 3/4 (5:5), 4. Bulldogs Brno 3/0 (2:8).

Skupina C:
Sparta Praha - JM Chodov 0:2
IBF Falun - Floorball Köniz 4:2

Konečné pořadí: 1. Falun 3/9 (13:4), 2. Köniz 3/6 (8:7), 3. Chodov 3/3 (3:6), 4. Sparta 3/0 (4:11).

Skupina D:
FbŠ Bohemians - FBC Lerum 2:7
Happee Jyväskylä - Tatran Střešovice 1:6

Konečné pořadí: 1. Tatran Střešovice 3/9 (20:9), 2. Happee Jyväskylä 3/4 (9:11), 3. Lerum 3/3 (15:15), 4. FbŠ Bohemians 3/1 (7:16).

Elitní kategorie žen:
Skupina A:
Sokol Židenice - Pixbo Wallenstam IBK 1:4
Bern Burgdorf Wizards - 1. SC Vítkovice 4:4

Konečné pořadí: 1. Pixbo 3/9 (13:3), 2. Vítkovice 3/4 (7:7), 3. Bern 3/4 (9:13), 4. Sokol Židenice 3/0 (4:10)

Skupina B:
FBC Liberec - IBK Dalen 1:4
Slovensko - Herbadent SJM Praha 11 2:2

Konečné pořadí: 1. IBK Dalen 3/9 (13:3), 2. Herbadent SJM 3/4 (8:4), 3. Slovensko 3/4 (7:10), 4. Liberec 3/0 (2:13).

Skupina C:
Tatran Střešovice - Skoghalls IBK 3:3
IBF Dalen - JM Chodov 3:3

Konečné pořadí: 1. JM Chodov 3/7 (13:3), 2. IBF Dalen 3/7 (10:5), 3. Skoghalls 3/1 (3:9), 4. Tatran Střešovice 3/1 (5:14).

Skupina D:
Elite Praha - FbŠ Bohemians 2:1
Umea IBF - ČR '19' 1:3

Konečné pořadí: 1. Elite Praha 3/6 (7:10), 2. FbŠ Bohemians 3/6 (8:5), 3. ČR '19' 3/3 (6:8), 4. Umea 3/3 (10:8).

Autor:






Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze