Söderling má první titul na antuce. Ve Stuttgartu uspěl ve čtyřhře Čermák

velikost textu:
19. července 2009  16:31,  aktualizováno 22:32
Švédský tenista Robin Söderling dokázal, že jeho finálový úspěch na antukovém Roland Garros nebyl náhodný, a dočkal se premiérového titulu na tomto povrchu. Před domácími fanoušky v Bastadu porazil Argentince Juana Monaka 6:3 a 7:6. Ve Stuttgartu získal titul ve čtyřhře František Čermák.
Švédský tenista Robin Söderling se raduje po vítězství na antukovém turnaji v Bastadu.foto: Reuters

Švédský tenista Robin Söderling se raduje po vítězství na antukovém turnaji v Bastadu.

Turnaj mužů v Bastadu

Čtyřiadvacetiletý Söderling hrál do tohoto týdne desetkrát ve finále turnaje ATP, ale z toho devětkrát na rychlém povrchu. V prvním finále na antuce v Paříži byl nad jeho síly Švýcar Roger Federer, nyní si už čtvrtý turnajový titul nenechal ujít.

Argentinský tenista se dokázal rychle přeorientovat z rychlého taraflexu, na němž prohrál minulý týden oba zápasy čtvrtfinále Davisova poháru proti České republice, na svůj oblíbený povrch. K třem titulům z předloňské sezony však nakonec další v Bastadu nepřidal, přestože ve Švédsku porazil mimo jiné nasazenou jedničku Španěla Fernanda Verdaska.

Söderling bojoval také ve finále čtyřhry, titul si ale z Bastadu odvážejí
Jaroslav Levinský a Slovák Filip Polášek. Pro Levinského je to pátý
titul v kariéře, po Poláškově boku vyhrál i loni v Gstaadu.

Dvouhra - finále:
Söderling (2-Švéd.) - Monaco (Arg.) 6:3, 7:6 (7:4)

Čtyřhra - finále:
Levinský, Polášek (3-ČR/SR) - Lindstedt, Söderling (Švéd.) 1:6, 6:3, 10:7

Turnaj mužů ve Stuttgartu

Francouzský tenista Jérémy Chardy získal na antuce ve Stuttgartu svůj první titul na okruhu ATP. Dvaadvacetiletý vítěz wimbledonské juniorky z roku 2005 porazil ve finále 1:6, 6:3 a 6:4 rumunského soupeře Viktora Haneska.

Chardy, jenž v předchozích kolech vyřadil domácí naděje Nicolase Kiefera a Mischu Zvereva, se dočkal titulu na druhý pokus. Letos v Johannesburgu podlehl rodák z Pau ve finále krajanovi Jo-Wilfriedovi Tsongovi.

Za stuttgartský titul získal Chardy 71 700 eur a od hlavního sponzora turnaje kupé značky Mercedes.

Hanescu neuspěl ve Stuttgartu ani ve čtyřhře, ve finále podlehl spolu s krajanem Horiou Tecauem 5:7, 4:6 česko-slovenské dvojici František Čermák, Michal Mertiňák. Dvaatřicetiletý Čermák získal svůj 18. titul na okruhu ATP, s Mertiňákem se už letos radovali v Acapulku.

Dvouhra - finále:
Chardy (Fr.) - Hanescu (Rum.) 1:6, 6:3, 6:4
Čtyřhra - finále:
Čermák, Mertiňák (4-ČR/SR) - Hanescu, Tecau (Rum.) 7:5, 6:4.

Turna žen v Palermu

Italské finále tenisového turnaje v Palermu vyhrála favorizovaná Flavia Pennettaová. Nasazená jednička na antuce na Sicílii deklasovala krajanku Saru Erraniovou 6:1 a 6:2. Získala tak sedmý titul, první v kariéře na domácí půdě.

Sedmadvacetiletá Pennettaová prošla turnajem naprosto hladce bez ztráty setu. Během týdne porazila tři své krajanky a v semifinále a ve finále prohrála dohromady jen pět gamů.

Za svůj první letošní titul získala rodačka z Brindisi prémii 37.000 dolarů.

Dvouhra - finále:
Pennettaová (1-It.) - Erraniová (5-It.) 6:1, 6:2.
Čtyřhra - finále:
Llagosteraová, Martínezová (2-Šp.) - Korytcevová, Kustovová (Ukr./Běl.) 6:1, 6:2.

Turnaj mužů v Indianapolis

Dvouhra - 1. kolo:
R. Ram (USA) - Britton (USA) 6:3, 7:5.

Autoři:

  •  ČTK






reklama





Právě se stalo

20.11.2009

21:51
Atletická federace IAAF rozhodla upravit program MS tak, aby se vešel do 9 soutěžních dnů, z nichž jeden bude vyhrazen silničním disciplínám, tedy maratonským běhům a chodeckým závodům.

20:32
Hokejová extraliga, 25. kolo: Zlín - Slavia 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) Červenka 2+1, Karlovy Vary - Vítkovice 1:5 (1:1, 0:1, 0:3). Vítkovice jdou na 1. místo. více...



Anketa

Dokázal by Boris Becker ve své vrcholné formě porazit Rogera Federera?

ANO 276
NE 282

tenisové žebříčky

    ATP

    1. Roger Federer 10150
    2. Rafael Nadal 9205
    3. Novak Djokovič 7910
    4. Andy Murray  6630
    5. Juan Martin Del Potro 5985
    6. Andy Roddick 4410
    7. Nikolaj Davyděnko  3630
    8. Fernando Verdasco 3300
    9. Robin Söderling   3010
    10. Jo-Wilfried Tsonga  2875


    WTA

    1. Serena Williamsová 9075
    2. Dinara Safinová 7800
    3. Světlana Kuzněcovová  6141
    4. Caroline Wozniacká 5875
    5. Jelena Dementěvová       5585
    6. Venus Williamsová   5126
    7. Victoria Azarenková 4820
    8. Jelena Jankovičová 3965
    9. Vera Zvonarevová 3560
    10. Agnieszka Radwaňská 3450

reality.iDNES.cz

RD 7+2 Hluboš okr. Příbram
RD 7+2 Hluboš okr. Příbram

Dvougenerační RD 7+2/sklep, půda, zahrada, 2x...

CENA: 3 750 000 Kč

Hledáte něco jiného? Zkuste například:



reklama












dukáty