Sen o finále Ligy mistrů je pryč. Jícha s Barcelonou semifinále prohrál

Momentka z házenkářského zápasu Final Four mezi Barcelonou a Vardarem. | foto: AP

3 2017
Dvakrát Ligu mistrů ještě v barvách německého Kielu ovládl, o třetí titul si ale házenkář Filip Jícha nezahraje. Jeho Barcelona totiž v semifinále podlehla Vardaru Skopje 25:26 gólem v posledních vteřinách. Makedonský klub se tak o titul utká v neděli s PSG.

Barcelonu, která je s devíti trofejemi nejúspěšnějším týmem v historii Ligy mistrů, čeká souboj o bronz s maďarským Veszprémem.

Jícha otevřel skóre semifinálového zápasu v Kolíně nad Rýnem, další gól už ale nepřidal. Jeho tým v prvním poločase dlouho těsně vedl, do šaten šel však s jednobrankovým náskokem (13:12) Vardar.

V druhé půli už se Barcelona dostala do vedení pouze dvakrát v závěrečných minutách, koncovka ale vyšla lépe soupeři. Těsně před vypršením hrací doby rozhodl zápas, který řídili čeští sudí Václav Horáček a Jiří Novotný, svou trefou Chorvat Luka Cindrič.

Pětatřicetiletý Jícha vyhrál Ligu mistrů v letech 2010 a 2012 s německým Kielem, třikrát s ním odešel z finále poražen. V Barceloně působí od roku 2015.