Federer si poradil s Djokovičem, v boji o titul ho v Šanghaji čeká Murray

A TEĎ FINÁLE. Roger Federer se v Šanghaji z postupu do finále. | foto: AP

16 2010
Roger Federer postoupil do finále turnaje Masters v Šanghaji. Srbského tenistu Novaka Djokoviče porazil 7:5, 6:4. Švýcar tak svému sokovi oplatil porážku ze semifinále US Open.

Jeho nedělním soupeřem bude Brit Andy Murray.

Federer nehrál turnaje právě od vyřazení na US Open, přestávka však jeho hře na kvalitě neubrala. Djokovič vzdoroval do stavu 5:5 a měl i čtyři příležitosti k brejku, poté však sám neudržel servis a o první set přišel. Švýcar už pak zápasu kraloval a připsal si celkově jedenáctou výhru v sedmnáctém vzájemném duelu.

Murray v úvodním semifinále hladce přehrál Juana Monaka z Argentiny po setech 6:4 a 6:1. S Federerem se naposledy utkal v srpnu ve finále turnaje Masters v Torontu a tehdy byl úspěšnější. "Opravdu rád hraju proti Rogerovi a nevadí mi to ani teď. Je to vždycky velká zkušenost," těšil se na finálový duel čtvrtý nasazený Murray.

BLAHOPŔÁNÍ.. Federer a Djokovič si po zápase podávají ruce. Srbský tenista blahopřeje Švýcarovi k postupu.

Šanghaj - muži, turnaj série Masters

Dvouhra - semifinále:
A. Murray (4-Brit.) - Monaco (Arg.) 6:4, 6:1
Federer (3-Švýc.) - Djokovič (2-Srb.) 7:5, 6:4

Čtyřicetiletá Dateová-Krummová je v Ósace ve finále a pokusí se o rekord

Japonská tenistka Kimiko Dateová-Krummová si zahraje finále na turnaji v Ósace. Ve třísetovém boji přetlačila třetí nasazenou Šahar Peerovou z Izraele. Pokud získá titul, stane se nejstarší vítězkou turnaje WTA v historii.

SE ZATNUTÝMI ZUBY. Vybojovala Kimiko Dateová-Krummová finálovou účast v Ósace.

Rekord drží americká legenda Billie Jean Kingová, která v roce 1983 zvítězila v Birminghamu ve věku 39 let, sedm měsíců a 23 dnů. Sama Dateová, někdejší čtvrtá hráčka světového žebříčku, která se vrátila na okruh WTA po dvanáctileté pauze, loni vyhrála den před 39. narozeninami turnaj v Soulu.

V Ósace se o titul střetne s třiatřicetiletou nenasazenou Thajkou Tamarine Tanasugarnovou, která v semifinále vyřadila turnajovou dvojku Marion Bartoliovou z Francie ve dvou setech. Zato duel Dateové s Peerovou trval bezmála tři hodiny.

Peschkeová, Srebotniková (1-ČR/Slovin.) - Vinciová, Erraniová (3-It.) 6:2, 6:2
Voráčová, Záhlavová-Strýcová (2-ČR) - Jansová, Rosolská (4-Pol.) 6:1, 6:7 (4:7), 10:2