Fed Cup vyhrály Američanky

27 2000
L a s V e g a s - Ukázalo se, že nepotřebují sestry Williamsovy.
Ukázalo se, že nepotřebují sestry Williamsovy. I bez nich vyhrály americké tenistky, nezdolný Tým snů, tentokrát ve složení Davenportová, Selešová, Capriatiová a Raymondová, svůj sedmnáctý Fed Cup. Ve finále po hladkém průběhu 5:0 rozprášily Španělky. "Mám ohromnou radost. Konečně jsme jim to vrátily," zavzpomínala Lindsay Davenportová na semifinále v roce 1998, kdy Španělky vyhrály dramatickou bitvu až po čtyřhře 11:9 ve třetím setu. Tehdy Davenportová seděla u televize a plakala. "Spadl nám kámen ze srdce. Nastoupily jsme bez sester Williamsových a trochu jsme se bály, jak to dopadne. Bez nich to bylo těžší," dodala, ale málokdo bral tahle slova vážně. Vždyť Španělky uhrály ve finále jen dva sety. Pro rozhodující třetí bod došla lehkým krokem právě Davenportová. Navzdory tomu, že si během zápasu s Martinezovou obnovila zranění lýtka a na začátku druhého setu byla ošetřována, zvítězila jasně 6:1, 6:2. Po zápase jí pět tisíc diváků v Mandalay Bay mocně aplaudovalo. "Je to hrozné, když se hráčka zraní v průběhu zápasu. Řekla jsem jí po prvním setu, že klidně může vzdát, jestli chce," povídala americká kapitánka Billie Jean Kingová. "Ale Lindsay mi odpověděla: Ne, v žádném případě. Bylo to od ní statečné." Martinezová, podle světového žebříčku lepší ze Španělek, získala ve dvou zápasech pouhých osm gamů. Za rozhodnutého stavu poslala Kingová do dvouhry místo Selešové Jennifer Capriatiovou. Ta proti Sanchezové vyhrála úvodní set 6:1, pak Španělka, která si už před zápasem stěžovala na únavu a bolest hlavy, vzdala. Do čtyřhry se nakonec dostaly i další náhradnice, za Spojené státy Raymondová, za soupeřky Sernaová a Ruanová-Pascualová. "Všechny moje hráčky byly výborné," pochválila Američanky kapitánka Kingová. Pro Kingovou bylo vítězství dárkem k 57. narozeninám, které minulý týden oslavila. Den po nich, na čtvrteční Den díkůvzdání, uspořádala velkou večeři pro hráčky a víc než sto hostů.

Finále Fed Cupu: USA - Španělsko 5:0. Selešová - Martinezová 6:2, 6:3, Davenportová - Sanchezová 6:2, 1:6, 6:3, Davenportová - Martinezová 6:1, 6:2. Capriatiová - Sanchezová 6:1, 1:0 skreč Sanchezová, Capriatiová, Raymondová - Sernaová, Ruanová-Pascualová 4:6, 6:4, 6:2.