Fed Cup: Česko vs. Srbsko

Nedělní dvouhry finále Světové skupiny komentují David Čermák a Tomáš Hlavinka

Lucie Šafářová (17-ČR) - Jelena Jankovičová (22-Srb.) 6:1, 6:1
6:1
Game ČESKO Šafářová vítězí po skvělém výkonu 6:1, 6:1! Bývalou světovou jedničku Jankovičovou převálcovala. Vybojovala rozhodující bod, Česká republika poráží ve finále Fed cupu Srbsko 3:1.
40-15
Teď se úder české hráčky od základní čáry do kurtu nevešel.
40-0
Šafářová má tři mečboly. Česká republika je velmi blízko k obhajobě vítězství ve Fed cupu.
30-0
Svoji pohodu potvrzuje esem.
15-0
Česká hráčka je v laufu, trefuje dnes všechno.
5:1
Game ČESKO Šafářová svoji soupeřku uběhala. Hraje skvělé utkání a Jankovičovou jasně ničí, podání jí vzala čistou hrou. Jde podávat na vítězství v zápase.
0-40
Česká hráčka má další tři brejkboly.
0-30
Fantastická výměna. Šafářová se výborně ubránila a poté skvělým prohozem podél lajny nedala Srbce šanci.
0-15
Mizérie ze strany Jankovičové pokračuje.
4:1
Game ČESKO Šafářová čistou hrou potvrzuje brejk a vede 4:1. Česká hráčka je jasně lepší a hraje v pohodě. Naopak v obličeji Srbky se objevují slzy.
40-0
Ze strany české hráčky to vypadá opravdu snadně. Dlouhý míč Srbky mířil do autu.
30-0
A vzápětí eso. Šafářová servíruje opravdu skvěle.
15-0
Na dobře trefený první servis neměla Jankovičová nárok.
3:1
Game ČESKO Další chyba srbské hráčky a Šafářová má první brejk ve druhé sadě.
40-A
Šafářová dobře returnovala a srbská hráčka poté zahrála do těsného autu. Další brejkbol.
shoda
Teď si Jankovičová pomohla servisem. Z prvního podání trefila eso.
30-40
Česká hráčka má brejkbol.
30-30
Šafářová hraje skvěle. V dlouhé výměně se dostala z hluboké defenzivy až na síť, kde skvělým stopbalem nedala Srbce šanci.
30-15
Teď si srbská hráčka počkala na chybu soupeřky.
15-15
Skvělý razantní forehand po čáře české hráčky.
15-0
Druhé podání Jankovičové odvrátila česká hráčka do sítě.
2:1
Game ČESKO A svoji pohodu na servisu Šafářová potvrdila esem. Ve druhém setu vede 2:1, podávat jde Jankovičová.
40-15
Šafářová podává opravdu výborně. Ani tentokrát nedokázala Srbka returnovat do dvorce.
30-0
Šafářová nejprve dobrým servisem nedala šanci soupeřce na povedený return a následně si počkala na její chybu.
1:1
Game SRBSKO Jankovičová si ale své podání pohlídala a srovnává na 1:1.
40-15
Šafářová teď zariskovala a vyplatilo se jí to. Míček šel po razantním úderu přesně na čáru.
40-0
Nevynucená chyba Šafářové, zahrála do sítě.
30-0
Dobrým servisem si Jankovičová pomáhá i tentokrát.
15-0
Return české hráčky se do kurtu nevešel.
1:0
Game ČESKO Dobrá obrana české hráčky a následně skvělý vítězný forhend po čáře. Šafářová si bez potíží udržela podání.
40-30
Po druhém podání se Jankovičová trefila přesně do růžku.
40-15
Další dobrý první servis Šafářové. Return Jankovičové šel půl metru za základní čáru.
30-15
Nevynucená chyba Srbky.
15-15
Teď se ale Jankovičová trefila po prvním podání české hráčky přesně do růžku.
15-0
Return srbské hráčky odletěl do autu.
Srbka už je na nohou a Šafářová jde podávat do druhého setu.
Před začátkem druhé sady si Jankovičová bere medical time-out. Na kurt přišel masér, který u srbské lavičky prohmatává bok bývalé světové jedničky.
6:1
Game ČESKO Šafářová získává první set poměrem 6:1. Jankovičová se snažila českou hráčku prohodit, ale míček skončil v těsném autu.