"Jako hráč jsem v minulosti získal s FBC Ostrava tři stříbrné extraligové medaile, byl jsem i třikrát v týmu, který vyhrál pohárovou soutěž," řekl 34letý trenér, který dosud působil u prvoligového celku Paskov Saurians.
"Rozhodl jsem se skončit, máme doma malé dítě. Říkal jsem si, že když zůstanu u florbalu, tak jen na nejvyšší úrovni. Do toho přišla nabídka od FBC Ostrava a domluvili jsme se."
V minulých sezonách se ukázalo, že tým FBC Ostrava zřejmě potřebuje ráznějšího kouče. Tým pokaždé pozvedli hokejoví trenéři Smeták a Tomášek. Počítáte s tímto prvkem?
Řekl bych, že tohle tak trochu degraduje florbalové trenéry. Všechna čest hokejovým koučům, ale přece jen florbalu tolik nerozuměli, když do něj vstupovali. Je škoda, že florbaloví trenéři vyhoří na tom, že nejsou schopni slepit tým. Jsem si toho vědom, ale problém to nebude. Nebudu potřebovat, aby za mnou stál bubák. S hráči se nebudu mazlit. Jestli kluci chtějí hrát, musí si to zasloužit.
Tým byl loni stříbrný, letos skončil čtvrtý. Jaké jsou vaše ambice?
Bude záležet na tom, jaký kádr se podaří sestavit přes léto. Ale já jako trenér mám ty nejvyšší ambice. Nebudu alibisticky říkat, že prvotní je play-off, když chci do Superfinále.
Kdy začnete s letní přípravou?
V půlce května. Ale rád bych, aby ji vedl specialista kondiční trenér.

tisknout 







