Volejbalisté Liberce a Budějovic vyhráli v extralize bez ztráty setu

Radost volejbalistů Liberce | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

27 2014
Dva nejlepší týmy letošního ročníku extraligy volejbalistů si připsaly v 15. kole hladké výhry. Vedoucí Liberec zdolal poslední Staré Město 3:0, druhé České Budějovice v hale ČZU Praha zachránily v koncovce první set a nakonec také vyhrály s nulou.

Zato třetí Zlín se doma trápil s Ústím nad Labem a vyhrál 3:2 až po dramatickém tie-breaku, který skončil 17:15. Z posledních čtyř zápasů získali zlínští svěřenci trenéra Romana Macka, kteří extraligové tabulce dlouho vévodili, jen čtyři body.

Volejbalisté Ostravy prohráli  doma s Příbramí 0:3. Obhájci titulu rozčílili trenéra Zdeňka Šmejkala, který si po utkání nebral servítky a výkon domácího mužstva označil za volejbalovou prasárnu. Ostrava je v tabulce pátá, šestí Středočeši se jí přiblížili na rozdíl tří bodů.

"Příbram nás přehrála ve všech činnostech. Chtěl bych se divákům za takovou volejbalovou prasárnu z naší strany omluvit. Byli jsme v útoku tragičtí, vše začalo špatnou distribucí nahrávek," kritizoval Šmejkal na ostravském webu nahrávače Zdeňka Haníka.

Kouč si postěžoval, že z týmu vyprchala agresivita a nadšení z minulé mistrovské sezony. "Kluci se dnes za Ostravu rozhodně nepoprali," dodal Šmejkal, jehož svěřenci v druhém setu uhráli pouhých 13 bodů.

Příbram uspěla po dvou těsných porážkách. "Hráli jsme na riziko. Předchozí dva zápasy jsme prohráli v pěti setech, bylo to trošku o psychice. Dnes jsme hráli uvolněně," řekl trenér hostů Petr Brom.