Haná dvakrát slaví: Olomouc vybojovala druhé, Přerov čtvrté místo

Olomoucké volejbalistky se radují z povedené akce. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

30 2016
Volejbalistky Olympu Praha neudržely v extraligové tabulce čtvrté místo, místo nich bude v nadstavbovém lepším kvartetu hrát Přerov. Pražanky totiž v závěrečném kole základní části doma podlehly Olomouci 0:3, zatímco Přerov stejným poměrem zvítězil v hale druhé Ostravy a předčil Olymp o bod.

„Potřebovali jsme dnes uhrát dva sety a to se nepodařilo. Hráli jsme dobře do stavu 18:17 v prvním setu, šanci jsme měli i ve třetím setu,“ litoval trenér Olympu Stanislav Mitáč.

Smutný byl i z nečekaného výsledku zápasu Ostrava - Přerov. „To mě nenapadlo ani ve snu. Nemůžeme ale plakat, situaci jsme si zavinili sami,“ dodal.

Ostravská prohra zároveň znamenala i změnu na druhém místě tabulky, z nějž nakonec půjde do nadstavby Olomouc. Základní část extraligy s jedinou porážkou ovládly prostějovské obhájkyně mistrovského titulu.