Volejbalistky Frýdku-Místku překvapily. Olympu nedovolily ani set

Archivní momentka z utkání Frýdek-Místek (modrá) vs. Olymp Praha | foto: Jiří Seidl, MF DNES

22 2014
Teprve druhou porážku si v extralize připsaly volejbalistky pražského Olympu. Druhý tým tabulky, který dosud padl jen se suverénním Prostějovem, nezvládl utkání 10. kola ve Frýdku-Místku. Neuhrál v něm dokonce ani set.

Frýdku přitom úvod soutěže nevyšel, celek s medailovými ambicemi prohrál i s posledním SG Brno a trenérku Alexandru Dedkovou před třemi týdny na lavičce nahradil Pavel Kožuch. Pod jeho vedením se tým v tabulce posunul na třetí místo, Olymp dnes v druhé sadě deklasoval 25:12 a ve třetí zvládl dramatickou koncovku, v níž měly Pražanky setbol.

Souboj účastníků Poháru CEV zvládla Olomouc, která přehrála KP Brno 3:0. Po dvou vítězných koncovkách sice domácí tým ve třetím setu prohrával už 19:23, ale dalších šest výměn pak uhrály Olomoučanky.

Přerov si mohl ze Šternberku odvézt všechny tři body, ale nakonec získal za prohru 2:3 jen jeden. Čtvrtý set zachránily domácí volejbalistky poměrem 29:27 a v tie-breaku pak dotáhly pětibodové manko.