Házenkáři Zubří se po výhře nad Jičínem dotáhli na vedoucí Plzeň

Momentka z utkání desátého kole extraligy házené mezi Zubří a KP Brno. | foto: Jan SalačMAFRA

4 2017
Házenkáři Zubří porazili ve 20. kole extraligy 30:25 Jičín a dva zápasy před koncem základní části se bodově dotáhli na vedoucí Plzeň. Vyhrály i třetí Dukla Praha a čtvrté Lovosice a toto kvarteto tak má jistotu výhody domácího prostředí pro čtvrtfinále play-off.

Dva body na vedoucí dvojici Plzeň, Zubří ztrácí Dukla, jež zdolala 27:21 hosty z Brna. Pražané sice vyhráli první půli, ve druhé části se ale dostali pod tlak a sami museli dotahovat. O výhře Dukla rozhodla v koncovce, v níž ji podržel brankář Tomáš Petržala.

Lovosice se představily v Hranicích, jež bojují o postup do play-off, a odvezly si vítězství 28:26. Favorizovaní hosté dlouho prohrávali, ale poslední minuty patřily dvojici střelců Motl, Bouček, kteří se pod výhru podepsali celkově 15 góly.

„Po porážkách se Zubřím a Plzní to pro nás bylo důležité vítězství. Byl to těžce vybojovaný zápas, který se nám podařilo otočit až v samotném závěru. Panuje u mě spokojenost na všech frontách,“ uvedl trenér Lovosic Milan Berka.

Plzeň už ve středu zdolala 35:26 Karvinou.