Vedoucí házenkáři pražské Dukly remizovali s plzeňskými mistry

Plzeňský házenkář Milan Škvařil pálí v duelu s Duklou Praha. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

15 2015
Házenkáři pražské Dukly vedou o bod extraligu, v 10. kole remizovali s obhájci titulu z Plzně 2:2. Druhé místo patří Hranicím, které si doma poradily s Lovosicemi 24:21. V souboji dvou celků ze spodní části tabulky hrálo KP Brno s Litovlí nerozhodně 24:24.

Blíž k vítězství měli ve šlágru kola Západočeši, ale v posledních minutách prohospodařili vedení 22:19. I tak ale přerušili sedmizápasovou vítěznou sérii Dukly. Pražané teprve podruhé v sezoně nebodovali naplno.

V zápase na Dukle dominovaly obrany, z té plzeňské se v 17. minutě „vykartoval“ brankář Radek Motlík po faulu na Mubenzema. I tak byli hosté většinu času ve vedení, ale neudrželi ho.

„Podle mého je remíza spravedlivá. Ve druhém poločase jsme měli hodně šancí, neproměnili jsme tři sedmičky, myslím, že to rozhodlo,“ řekl asistent Dukly Jiří Kotrč.

„S remízou můžeme být spokojeni. Ale na druhou stranu je škoda, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce, protože jsme většinou vedli,“ prohlásil kouč Plzně Martin Šetlík.

Ve středeční předehrávce vyhrálo Zubří ve Zlíně jasně 42:31 (více zde).