Enge s Turnerem skončili v brněnské kvalifikaci GT1 druzí

Aston Martin Tomáše Engeho se připravuje na měřený trénink. | foto: Jaroslav Halamka, iDNES.cz

23 2010
Jediný český účastník brněnského závodu mistrovství světa FIA GT1 Tomáš Enge s britským spolujezdcem Darrenem Turnerem obsadili s vozem Aston Martin druhé místo v sobotní kvalifikaci. Do dnešní hlavní jízdy tak odstartují z první řady vedle vítězů kvalifikačního závodu, italsko-německé posádky Andrea Bertolini a Michael Bartels, kteří řídí maserati.

Podvečerní kvalifikační závod na suché trati rozjel Turner a po tlačenici v první zatáčce držel třetí příčku. Při povinné výměně jezdců v boxech získali jezdci stáje Young Driver AMR více než deset sekund na konkurenční posádky a dostali se na druhou příčku.

Enge navíc zkusil stáhnout přibližně devítisekundovou ztrátu na vedoucí vůz, ale nakonec se soustředil na udržení druhé pozice zaručující zisk šesti bodů a především start do hlavního závodu ze druhé pozice.

"Už dopolední kvalifikace pro nás byla úspěšná, protože jsme vybojovali třetí místo. Po výjezdu z boxů jsem se snažil zajet co nejrychlejší kolo a nakonec z toho bylo dokonce nejrychlejší kolo závodu," komentoval na svém webu zdařilou úvodní část závodního víkendu Enge.

Třetí závod sezony odstartuje na brněnském Masarykově okruhu dnes ve 14:15. Sobotní program poznamenala vážná nehoda v závodě série Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Ve čtvrtém kole havaroval Ital Giorgio Bartocci, jeho vůz začal okamžitě hořet a řidič byl s vážnými popáleninami letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích.

"Bartocci zůstává na jednotce intenzivní péče, jeho stav je v současné době stabilizovaný," uvádí se v prohlášení na internetových stránkách závodu. Všechny týmy této série se po Bartocciho havárii rozhodly zrušit obě dnešní jízdy.

výsledky

Třetí závod vytrvalostního okruhového seriálu MS FIA GT1:
Kvalifikační závod: 1. Bertolini, Bartels (It., Něm./Maserati) 1:00:09,205, 2. Enge, Turner (ČR, Brit./Aston Martin) -4,608, 3. Krumm, Dumbreck (Něm., Brit./Nissan) -11,312.