Obhájce prvenství Štybar vyhrál na Eneco Tour etapu a je opět lídrem

Cyklista Zdeněk Štybar | foto: Profimedia.cz

12 2014
Jako by se vrátil v čase. Loni Zdeněk Štybar ovládl celkové pořadí závodu Eneco Tour a nyní se český cyklista na stejném závodě opět objevuje v roli lídra. Obhájce prvenství z týmu Omega Pharma-Quick Step vyhrál v nizozemském Vlijmenu druhou etapu a vede i průběžnou klasifikaci klání zařazeného do WorldTour.

Za trojnásobným mistrem světa v cyklokrosu dojeli po 176 kilometrech do cíle ve Vlijmenu na dalších místech Nizozemec Lars Boom a Belgičan Sep Vanmarcke. Oba jezdci stáje Belkin ve finiši na mokré silnici stíhali osmadvacetiletého Čecha marně, což rozesmutnilo zejména Booma, který se ve Vlijmenu narodil.

Rozhovor

Co říkal Zděněk Štybar po vítězné etapě

Ve středu závod pokračuje časovkou na 9,6 kilometru s cílem v Bredě. Štybar před ní vede před Boomem s náskokem jedné sekundy. "Samozřejmě nejsem žádný velký časovkář, takže asi něco ztratím, ale dám všechno do toho, abych ztratil co nejmíň. Naštěstí časovka není dlouhá, což mi hraje do karet,“ pochvaloval si Štybar v rozhovoru.

Sedmietapový závod skončí v neděli. Loni Štybar rozhodl o svém triumfu vítězstvím v závěrečné etapě a v konečném pořadí porazil téměř o půl minuty Nizozemce Toma Dumoulina.

Cyklistický etapový závod Eneco Tour

2. etapa (175,8 km): 1. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick Step) 4:06:15, 2. Boom (Niz./Belkin), 3. Vanmarcke (Belg./Belkin), 4. Marcato (It./Cannondale), 5. Quinziato (It./BMC), 6. Jans (Belg./Wanty) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Štybar 8:20:39, 2. Boom -1, 3. Vanmarcke -6, 4. Brutt (Rus./Kaťuša) -7, 5. Gilbert (Belg./BMC) -9, 6. Marcato -10.