Volejbalistky porazily ve druhé divizi Grand Prix podruhé Kanadu

České volejbalistky Lucie Smutná a Tereza Rossi se povzbuzují, trenér Alexander Waibl má plnou hlavu starostí. | foto: worldgrandprix.2016.fivb.com

10 2016
České volejbalistky porazily v úvodním utkání druhého turnaje Grand Prix v Olomouci Kanadu 3:0 po setech 25:19, 25:21 a 25:21. Oba celky se střetly podruhé v šesti dnech, také první duel v polské Zelené Hoře vyhrál český tým bez ztráty sady.

Kanada v soutěži ještě nebodovala a ze čtyř zápasů získala jediný set. V druhém utkání olomouckého turnaje Dominikánská republika porazila Bulharsko 3:0.

České volejbalistky plnily proti Kanadě od začátku roli favoritek. Celé utkání odehrály bez střídání v sestavě Kossányiova, Hodanová, Trnková, Purchartová, Vincourová, Toufarová a libero Dostálová. „Zvolil jsem nové složení týmu. Zápas nebyl jednoduchý, musím hráčky pochválit za jejich výkon,“ řekl německý trenér českého týmu Alexander Waibl.

Jednoznačný ráz měl už úvod zápasu. V něm domácí tým získal šestibodový náskok (13:7) a navzdory houževnatosti se soupeři podařilo přiblížit maximálně na čtyřbodový rozdíl.

„Počítaly jsme, že se na nás Kanada po zápase v Polsku lépe připraví a bude více zlobit. Opak byl pravdou. Zřejmě začátek trochu podcenily. My jsme těžily z velmi dobrého příjmu,“ řekla Kossányiová.

Poněkud vyrovnanější průběh měla druhá sada. Ve výkonu českých hráček se střídaly dobré okamžiky se zbytečnými chybami. Kanaďanky občas uspěly tvrdým útokem a částečně zlepšily obranu na síti. Vyrovnané skóre držely až do stavu 17:17. Závěr setu se již odehrál v české režii.

Podobný obraz s výkonnostními výkyvy měla i třetí sada. České hráčky získaly náskok 14:8, ale v závěru setu ho nevynucenými chybami prohospodařily a dovolily soupeři snížit na 20:21. V závěru tlak Kanady odrazily a za 75 minut dotáhly zápas do vítězné koncovky.

„Zřejmě jsme vždy po získání náskoku ztratily koncentraci, což Kanaďanky využily ke korigování výsledku. V závěrech setů jsme měly možná více štěstí, možná rozhodly větší zkušenosti,“ řekla Kossányiová.

V sobotu se české volejbalistky od 18:00 utkají s Bulharskem a v neděli sehrají závěrečný duel s Dominikánskou republikou.