Do semifinále vstoupily vítězně volejbalistky Prostějova a Olomouce

Prostějovské volejbalistky (zleva) smečařka Barbora Gambová, univerzálka Solange Soaresová a smečařka Tatsiana Markevičová na domácí palubovce. | foto: ČTK

9 2016
Obhájkyně titulu z Prostějova začaly semifinálovou sérii extraligy volejbalistek v pohodě, v úvodním utkání doma porazily pražský Olymp hladce 3:0. Set neztratila ani Olomouc, která se ujala vedení v semifinálovém souboji proti Ostravě.

Prostějovské favoritky zvítězily 25:18, 25:13 a 25:20. První set zakončil domácí tým pětibodovou šňůrou, druhý dokonce devítibodovou. Ve třetím setu uhrály svěřenky Miroslava Čady při podání Markevičové znovu devět bodů za sebou od stavu 11:15 a definitivně sebraly soupeři myšlenky na možný obrat.

„Olymp nám byl hodně vyrovnaným protivníkem. Dobře podával a zejména bránil v poli, čímž jsme měli místy problémy s příjmem či bodovým dohráváním výměn. Podstatně lepším útokem jsme však zápas nakonec zvládli bez výraznějších komplikací,“ citoval Čadu web prostějovského klubu.

Olomouc vyhrála 25:18, 25:21 a 25:23 a stejně jako Prostějov ještě v play-off neztratila ani set. Ostravského soupeře porazila potřetí za sebou po předchozích dvou porážkách.

Série pokračují druhými zápasy na stejných palubovkách v neděli.