Bottas slaví v Rusku první triumf v F1, Vettelovi nevyšel start

Velkou cenu Ruska formule 1 vyhrál Valtteri Bottas z Mercedesu a zaznamenal první triumf v kariéře. Sebastian Vettel z Ferrari byl v Soči druhý, když nevyužil start z pole position. I tak zvýšil náskok v čele průběžného pořadí mistrovství světa před v neděli čtvrtým Lewisem Hamiltonem na třináct bodů. Třetí byl Kimi Räikkönen z Ferrari.

P53e98t55r 42M19a30r63e57č57e20k 1133441309828

Dobře je vysmahnul Valtteri R^R^!

+1/0
30.4.2017 23:17

M13i97c85h34a67l 72J92a55r69o77š 7104770112875

Tak to byl asi první závod, kdy se předjíždělo jen na prvních 500 metrech.

Neříkám, že to nebylo svým způsobem napínavé, ale měli by s tím předjížděním něco udělat.

+4/0
30.4.2017 21:59

P19e80t79r 61U26t23ě36k22a50l 9940778598

Správně.

A jako první vyřadit Soči z kalendáře. Trať je široká jako Rudé náměstí ale vinou konfigurace se tam stejně nepředjíždí. leda pod modrejma vlajkama.

0/0
1.5.2017 9:04

D92a24v94i33d 14H95ý52ž53a 7355819836869

Felipe, Sebastian is faster. Asi jim blbla vysílačka a neslyšel to.

J81o14s68e76f 84K44o38m89e22n10d40a 3739539954807

Filipa bych nekritizoval, dostat pérem do kebule, taky byste nebyli úplně cajk :-)

+4/−4
30.4.2017 17:07

M58a43r83c98e95l 74Š27e55v53č62í96k 9195233511500

Treba kritizovať tých, čo mu umožňujú jazdiť v F1. :-)

M77i68c59h22a21l 20J22a69r12o35š 7634400362175

To už je ale nějakej ten pátek, možná osm let.

0/0
30.4.2017 22:04

R86o23b32e32r46t 29B76a70l58a77b48á67n 9312173872

Nejsem žádnej žhavej fanda, takže mi to Massovo číslo v závěru přišlo docela úsměvné.

0/0
30.4.2017 17:01

H93o27n93z97a 31B56e76n84a12d83a 4972139389807

Jo, má dobrej koníček, tady mu patří továrna na boty, takže je zajištěnej.

M24a41r46t45i38n 84B39u45s47i30d61e31a 4733420

Pokud jde o Massu... ono to vypadá jinak při pohledu zvenčí, kdy divák vidí, kdo kde je a o co jde.. A jinak z pohledu jezdce, který si jede svůj vlastní závod a má jen zpětná zrcátka a nějakou občasnou týmovou komunikaci do sluchátek..

+2/−2
30.4.2017 16:09

R77a28d49o46m87í70r 35Š42r73á22m32e26k 4168750856114

No přesně. Hlavně Massovi, který bojoval o skvěle umístnění a je slepej jako patrona, šlo opravdu o hodně. :-D Proste je to Brazilec. Co více k tomu dodat. Vestappen měl pravdu.

+5/−1
30.4.2017 16:30

D49a35v60i47d 28K45o67p84a96l 5183762314169

Úsměvný komentář. Modré vlajky Massovi blikaly cca kolo a půl + tuším, že mají info i na volantu ;) , prostě si šel slepě za svým, ubohé. Vettel by na 90% Bottase nedal, ale jeho chyba mohla přijít a pak ....

+3/0
30.4.2017 16:44

M43a54r52t29i37n 65B32u25s31i14d12e90a 4873970

Jezdec má povinnost respektovat modré vlajky a umožnit předjetí...ale nemůže se vžívat do pořadí, pocitů a potřeb ostatních jezdců...aby přesně jako divák od obrazovky byl přesně v obraze a věděl přesně o co jde, kam a komu všemu uhnout.

Proto se jezdcům předjížděným o kolo říká "míchači", protože neúmyslně mohou zamíchat pořadím..

Myslím, že Massa nic neporušil, jen holt neuhnul přesně tak, jak by se to Vettelovi hodilo..takový přehled o situaci ani nemohl mít..

+1/0
30.4.2017 17:02

J71a33n 16M68i33c69h60l 1286221946224

Cely vikend bylo Ferrari rychlejsi a pak to v nekolika vterinach takto prokaucujou...skodaaa.

D30e78n34i13s 56H44u37m56l 4682235725126

Nejlepší okamžik závodu byl, když se Kimi po zastávce podivoval, kde se před ním Bottas vzal. A odpověď byla, že Bottas vedl od začátku závodu ;-D

+16/0
30.4.2017 15:51

M18a97r46t82i36n 40C33a25j70t72h41a49m53l 3211388396860

Botas vítězí, ustál nepatrný náskok, jenže ta bílá formule, která se tam primotala v kole posledním to celé zkazila. Musel jí Vettel předjíždět. Měli by činovníci v posledních kolech, když jde o tak vyrovnaný finiš trať od těchto odpadlíků očistit!

+4/−11
30.4.2017 15:38

V14l54a38d95a45n 30K40a49h86a91n 9641594314362

To byl Massa. To co predvedl se jen tak nevidi. Predtim byl Botas jeho kolegou, tak mozna proto, tezko rict ...

+6/0
30.4.2017 15:41

P23e47t27r 59M49a22r29e94č49e41k 1633331589158

Jasně ;-D domluvili se na Fetlouše předem!

+1/−4
30.4.2017 15:43

P92e63t13r 32M97a27r80e18č27e72k 1213611269518

To se občas stává na jedné či druhé straně. Předjet tu "bílou formuli" museli oba.

M98a86r37t59i13n 53C62a87j31t72h47a64m86l 3371968386300

Jestli neměl dříve zajet do boxů než až v kole 36. Vsici už za sebou zastávku měli. Po návratu 4 vteřiny, pak časem jedná,70 v závěru i 0.600.

+1/0
30.4.2017 15:55

P37e15t33r 68M82a56r79e28č69e53k 1593131969828

A v čem prosím? Kolikrát se přece stalo že na to právě ten první doplatil, když ho ten opozdilec zpomalil .

0/0
30.4.2017 17:22

P27e95t93r 75M93a89r60e25č79e15k 1353751599338

Německá fňukna si samozřejmě zafňukala :-)

+3/−7
30.4.2017 15:37

M42i78c16h10a64l 98J12a80r36o15š 7404130802785

Nepřijde mi, že by fňukal kvůli Massovi, bral to docela sportovně.

0/0
1.5.2017 8:52

V84l82a19d37a28n 75K64a46h90a42n 9311434394752

Massa do duchodu, co to tam jako predvadel ????

+3/−3
30.4.2017 15:35

M88a52r62t57i80n 29C93a37j73t52h12a42m82l 3241248676690

4 kola zbývají, hoši na sobě téměř nalepeni. To se musí aj Putinovi v hledišti líbit. Rossija!!!

J84i25ř43í 80K31o75c74u60r79e52k 6945534575398

Ano, je to veliký úspěch Ruska, ruských vědců, konstruktérů a všeho lidu.

PS: Německý automobil s německým motorem se nepočítá.

+2/0
30.4.2017 16:19

M40a42r87t46i58n 42C37a44j98t27h51a19m30l 3181848406790

6 kol v cíl a dnes konečně bitva aj o prvé místo. Třetí Raikkonen a 4. Hamilton se zdají být jasní.

0/0
30.4.2017 15:26

D85e14n76i81s 62H25u24m95l 4192485915806

Koukám, úroveň článku odpovídá úrovni závodu. Už se pod to i pan novinář stydí podepsat.

Vteřina - V běžném jazyce se stejným slovem označuje i jednotka času, jejíž nynější název sekunda (zaveden přijetím systému jednotek SI roku 1974) je od roku 1980 jediný správný odborný a legální název.

0/−4

S84t29a19n92i13s47l25a66v 70H53o95n12ě56k 1808430628794

Makal na tom celý tým idnes a střídali se, každý po dvou vteřinách.

+1/0

F66i53l52i93p 22L25o66u53k62a 4576786728321

Velká cena Rossiji.

Takový nudný okruh, co od toho čekat. Tam není žádná pořádná rovina. Ale ti bílí olympijští sloni jsou zajímaví. Třeba hokejová hala Bolšoj.