Washington bez Satoranského dobyl Sacramento a je druhý na Východě

Basketbalisté Washingtonu otočili v pátečním utkání NBA nepříznivý vývoj v Sacramentu, kde ve čtvrté čtvrtině prohrávali o 15 bodů, a po výhře 130:122 v prodloužení se posunuli na druhé místo tabulky Východní konference. Tomáš Satoranský se v dresu Wizards po sedmi odehraných zápasech tentokrát na palubovku nedostal.

D75a78v66i14d 12S49u55c96h15a89r 8974306373332

Projekt 538 (https://projects.fivethirtyeight.com/2017-nba-predictions/?ex_cid=rrpromo) po provedení přes 50 tisíc simulací možných výsledků NBA zápasů, do kterých zařadil dosavadní výsledky, styl hry, současnou formu jednotlivých týmů, únavu týmů v několika utkáních po sobě, dlouhá cestování, vyšší nadmořské výšky, zranění a formu jednotlivých hráčů, odhadl šance jednotlivých týmů na titul NBA.

Washington je už na čtvrtém místě, takže kdo ví, jestli Tomáš ten prsten nezíská :-P. Z východní konference jim vycházíme na prvním místě, ale nikdo jejich predikci nevěříme v tom, že bychom měli větší šance než Cleveland. Dnes hrajeme čtvrté utkání v pěti dnech a to už zřejmě na čtvrtou výhru nedáme. I 538 předpovídá prohru.

Jennings je zatím průšvih, nulová obrana, nulová střelba, jeden ukazováček za 35000 dolarů a rozhodně nesplnil očekávání, která do něj Washington vkládal. Hodně lidem už začíná docházet trpělivost a volají po Tomášovi. Ten dal zase několik trojek, pokaždé hrál těsnou agresivní obranu a měl za sebou tu perfektní pasáž v Torontu, kdy vedl lavičku v úniku 26-1 na body.

Jenže je zatím jedenáctým mužem rotace, nejistotu střelby podrtrhují jeho airbally, obranu v případě malých rychlých rozehrávačů soupeře nestíhá a když dostal v posledních zápasech na pár minut možnost rozehrávky, předribloval hřiště, někomu to na perimetru odevzdal a utíkal si do rohu. Snad by mu pomohlo, kdyby John Wall dostal ještě pár technických a musel jedno utkání vynechat. Pak by Tomáš toho rozehrávače hrát musel a třeba by se o to ještě popral. Jinak ho zřejmě uvidíme jen na pár minut vedle Jenningse. Zítra ráno ve 4 by se měl Tomáš na hřišti ukázat, ulevilo by to všem, co dnes hráli prodloužení.

0/−1
11.3.2017 15:13

J18a76n89a 48E78l51i69á33š61o75v47á 9929224334458

Info o 538 je zajímavá. Ostatní je haluz. Airballům nepřisuzuj takový význam.

+1/0
11.3.2017 20:30

D45e18n69i93s 32M54o82r87o95z84o75v 3160490312452

GSW ukazali velký prostředníček lize, 8 zapasu ve 12 dní je šilenost, proti Spurs bude sedet, Curry, Thompson green i Igudala. Pop zas nechá sedět Leonarda a vsadím se že ani LA nebude hrát.

+1/0
11.3.2017 12:25

J79a62n81a 75E87l94i53á54š77o52v37á 9109414734918

"... po sedmi odehraných zápasech ..." , to vypadá jakoby Saty neslezl z palubovky.

0/0
11.3.2017 12:16

D78a14v19i88d 45Š94l74a74c54h44t21a 6915240416392

Jsem zvědavý jak to bude s Tomášem. Bogdanovič se rozehrává a na rozehrávce dostal přednost Jennings i když nebodoval a připsal si 6 asistencí. Boston zklamal, s takovým týmem by měl vyhrát, myslím, že je bude možná mrzet, že nebyli během trade deadline aktivnější. Minnesota se mi líbí, mladý atletický tým. Naopak jsem zvědavý jestli se někdy v blízké době zvedne Brooklyn, ten tým mi přijde v hrozné kaši.

0/0
11.3.2017 10:18

A30n34d52r98e92j 71S14u26c79h89á67n65e41k 7935908808902

Brooklyn ceka neco podobneho jako Sixers.

0/0
11.3.2017 10:24

M19a91r74t86i69n 53Č56a69r35n27e70c82k73ý 2635244349535

Řekl bych, že Andrej je ještě mírný. Necky nemají nic. Jen děravé dno. Jsou nejhorší v lize, přitom Pick budou měnit s Bostonem. A příští rok první pick posílají do Bostonu bez náhrady. To je tak na dalších čtyři, pět let úplných sr...

0/0
11.3.2017 11:47

D98e38n16i68s 68M74o98r23o51z32o13v 3100830922622

Mají ještě pick od Wizards ne? Ten ale taky nebude nic extra. Necky musi tradovat Brooka za nejaky pick ještě ( i když ted to bude ještě težší ) a doufat že v draftu najdou nejaký zapadlý diamant

0/0
11.3.2017 12:23

M34a29r27t36i70n 84Č72a63r27n80e32c88k39ý 2625654659235

Jasně, pick Wizards a pick Celtics. Momentálně pozice 24 a 26. Co tam najdeš takového, abys na tom postavil tým? Kolik takových Jimmy Butlerů v lize pobíhá? Nehledě na to, že Jimmymu trvalo 3-4 sezóny, než se dostal někam mezi elitu.

0/0
12.3.2017 2:16

D65a13v87i32d 21Š26l20a78c32h63t66a 6535720756712

Právě proto mě nenapadá jak se z té situace vyhrabat tam zatím úplně chybí naděje. Jedině fakt vyměnit Lopeze a doufat.

0/0
11.3.2017 13:02

M92a50r65t47i91n 38Č60a89r81n57e83c79k38ý 2215424569375

A co se týká Tomáše. Myslím, že Jenningse vůbec nemusíme zmiňovat. Jestli jsem něco nepřehlédl, poslední zápasy hrál Šaty jen v momentech, kdy Oubre zkazil, na co sáhl, nebo byl v problémech s fauly.