Začíná mistrovství světa v klasickém lyžování, Češi k favoritům nepatří

Po šestnácti letech se vrací světový šampionát v klasickém lyžování do Lahti. Češi míří do Finska vzhledem k výsledkům v sezoně v roli outsiderů a zisk jakéhokoli cenného kovu by byl překvapením.

J96a98k14u51b 21P36e98t37r15i43c96e96k 4808684155431

50km mužů resp. 30 km žen s hromadným startem tuhle disciplínu úplně zničilo. Chlapi dojíždějí na metu 49 km pravidelně v balíku třiceti závodníků a pak následuje v podstatě sprint. Před dvěma lety by Bauer dal druhému minimálně 30 vteřin, jakou měl formu. Ten konec odtáhl sám, ale u mužů je skoro nemožné zbytek odpárat. V cílové rovince se přes něj přehnal Northug, protože je lepší sprinter.

0/0
22.2.2017 9:19

P18e48t30r 68V29e36r32b51í77ř 8907271843910

Před dvěma lety by Lukáše možná porazil Olsson, kdyby se jelo intervalově...

0/0
22.2.2017 12:34

J63a88k70u20b 80P69e37t16r36i38c34e93k 4318594825671

Je to samozřejmě možné. Ale Bauer se mi tam zdál bezkonkurenčně nejlepší v tom závodě.

F24i44l50i53p 36L86o98u97k76a 4376816198941

Lahti 2001, na to mám ještě také dětské vzpomínky. To mistrovství se mi dodnes líbí svou takovou skandální atmosférou. Byla to tehdá velká sláva, když Finové získávali jednu medaili za druhou. 50ku vyhrál Johann Mühlegg :-) Gunde Svanova zatáčka před cílem... A do lyžování poprvé pronikala zkratková kultura, jel se poprvé sprint. Martin Koukal spadl v cílové rovince, ze studia spolukomentovala Květa Jeriová-Pecková. Adam Malysz poprvé mistrzem swiata. R^

M53a62r18t25i79n 86C18a38j41t51h31a16m94l 3171828686340

Spíš vzpomenu MS 1989. Gunde Svan, Morgren, Smirnov, Ulvang, Weissflog, Nikola, Nykanen.

+2/0
21.2.2017 18:49

P56a68v93e35l 77M34a60r95e12k 3869515439856

A ta velká dopingová aféra Finů byla předtím, nebo až potom? Tak daleko moje paměti nesahají, jenom vim, že byli nějak diskvalifikovaný všichni.

0/0
23.2.2017 0:08

M97a83r98t26i83n 28C10a79j93t20h67a21m52l 3951468166250

Je to hezke, ze se MS zacinate venovat. Jen mam dotaz, zda poradi nekdo fundovany. Zitra 5 km zeny a 10 muzi pisi kvalifikace. Finalovy zavod o medaile kdy? Jsem v zadnem dnu nenasel. Pro me sampionatbzacina v patek skokanskou casti sdruzenaru. Sprinty, jez budou ve ctvrtek, v lasce nemam.

0/0
21.2.2017 14:54

H49a26n51a 25U41l55r15y35c74h38o57v29á 9760983668938

Žádný závod žen na 5 km a mužů na 10 km se o medaile nejede. Tohle je kvalifikace pro exotické lyžaře, uvádějí např. Ekvádor, Venezuelu apod., kteří nemají dostatek FIS bodů, a tuším 10 nejlepších bude zařazeno do některých závodů.

+4/0
21.2.2017 16:00

T54o53m47á17š 78K32o63n68r54á61d 9576354248351

Hlavně je to kval. na 10 km C žen a 15 km C mužů, řekl bych víc než 10, ale nevím přesně, možná i do skiatlonu

+1/0
21.2.2017 16:35

M23a88r85t47i35n 90C69a65j38t92h89a19m89l 3511598276210

To nikdá nebyvalo. Zenska petka teda nebude? Ale byvala! Kdyz kvalifikace, tak maji jet stejnou trat. Zeny 10, muzi 15, dekuji vsak za odpovedi.

0/0
21.2.2017 17:07

Z11d26e96n51ě98k 98K46u26č62k82a 9707798971790

Zemska petka byvala... jezdila se klasicky a na ni pak navazoval gundersen volne... misto toho je skiatlon a za ubrany zavod je sprint dvojic

+1/0
21.2.2017 17:37

F21i48l10i43p 39L89o60u41k13a 4846866188231

Ta kvalifikace už myslím bývala.

Jinak samostatná ženská 5ka klasicky o medaile se jela naposledy na MS 1999:-) Následoval stíhací závod na 10 km volně.

Pak se na MS v Lahti a OH v Salt Lake City (2001, 2) jela kombinace 5 klasicky a 5 km volně stíhačka. Jen s jednou sadou medailí.