Další švýcarská radost. Aerni v kombinaci předčil obhájce Hirschera

Třetí mistrovský titul slaví domácí Švýcarsko na světovém šampionátu ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici. V kombinaci se o něj postaral překvapivý vítěz Luca Aerni, jenž obhájce titulu Marcela Hirschera porazil o jednu setinu. Na třetím místě dojel další Švýcar Mauro Caviezel. Nejlepší z Čechů Kryštof Krýzl skončil 29.

K88a25r97e28l 89V64a61l96o63u17š46e67k 8221561778569

Kolik dostal Marcel za to, že pije před kamerama ten hu....mus ?

0/0
13.2.2017 23:18

F90i71l80i73p 53H53a87n21č20á28r 4236260419

Škoda že sa preteká v tak debilných časoch cez pracovný týždeň..

0/0
13.2.2017 20:14

M16a65r97t87i24n 91Č76a12r69n46e89c73k78ý 2805794349915

Hirscher opět potvrdil, že na vrcholných akcích se mu nedaří, a to i přesto, že ve Světovém poháru během své kariéry posbíral 105 účastí na stupních vítězů při 198 startech. Na mistrovství světa či olympiádě startoval rakouský reprezentant třináctkrát a na krk si pověsil tři zlaté medaile.

Tohle asi nějak nechápu. Ve svěťáku 198 startů, 105x na pódiu. Dneska skončil druhý a potvrdil, že se mu na velkých akcích nedaří? Na MS10 startů, 2 zlaté, 3 stříbrné medaile. Medaili v SG od něj nikdo nemohl očekávat, to jel jako trénink. Nebo se jako měřítko neúspěchu u něj berou OH, kde byl 4. a 5. v Kanadě ve 20 letech, přičemž v té sezóně nebyl ani v první pětce SP ani ve slalomu, ani v obřáku?

+1/0
13.2.2017 15:40

D38a66n 59M76a48c67h84o39l93d70a 8117812864822

to co on nasbiral za karieru na MS, tak temer to same byli schopni za jedno MS Kjus, Aamodt nebo Majer a to zavodili proti sobe.

0/0
13.2.2017 17:29

M97a62r19t49i25n 69Č64a52r19n87e82c21k89ý 2105494609245

Ale no tak. Hirscherovi bylo na prvním MS 19 let, skončil 4. v obřáku. V roce 2011 nestartoval. Teď je mu 27, má z individuálních závodů 2-3-0 (plus dvě zlaté z týmů), přičemž obřák a slalom, dvě jeho silnější disciplíny, teprve pojede. Oproti tomu měl Lasse Kjus 5 medailí z jednoho MS, ale zároveň je jeho celková bilance z MS 3-8-0, z OH 1-3-1. Jestli jsi tím Majerem myslel Hermanna Maiera, tak by ses hodně divil, ale ten má z MS za celou kariéru 3-2-1. Jediný, kdo je oproti Hirscherovi z těchto tří zatím jinde, je Aamodt, který má 5-4-3, především kvůli své univerzálnosti, kdy jezdil všech 4+1 disciplín, Hirscher jezdí jen 2+1. Jestli se o někom dalo říkat, že se mu na MS nedaří, byl to třeba Tomba, který na každé MS přijel jako superfavorit a odjížděl bez medaile, zlomil to až na konci kariéry.

0/0
14.2.2017 8:46

T30o60m42á79š 54B41r11a22b94e95c 2168366195776

Třeba Lindsey Vonn, na to jaká je to superstar a kolik vítězství má v SP, těch placek z MS či ZOH taky tolik nemá

0/0
14.2.2017 19:20

J49a59k96u73b 14P24e37t70r45i19c27e75k 4588374865531

Takže nejlepší sjezdaři dostanou tu výhodu, že jedou slalom na úplně rozbité trati. A vyhraje Aerni, kterej skončit ve sjezdu o jedno jediné místo hůř jel by slalom jednatřicátý taky bez naděje na medaili. Pravidla jsou pravidla, ale na dvou posledních MS vyhrál lyžař, který startoval do slalomu jako první (minule by Hirscher taky těžko vyhrál nebýt Bankova pádu). Kombinace je o všestrannosti, ale reálně zvýhodňuje slalomáře. Jinak ta příroda ve Sv. Mořici..to je až kýč

+2/0
13.2.2017 15:09

M63a77r61t89i56n 49D85u70b13e66n 4135238154908

Hlavně nechápu, proč nezvolí tvrdší a tedy regulérnější trať... k tomu ji ve Švýcarsku staví Švýcar..

0/−1
13.2.2017 23:24

M25i91c22h24a77l 95M61i39l13l51e96r 9536122149912

"kopec" jako takovy vybere organizacni vybor- a kde se to pojede bylo znamo uz nekolik let predem.

Byli jsme v St. Moritz v 2013 a mistni nam ukazali kde se pojede MS 2017.

Trat samotneho zavodu vytyci a urcuje jeden z treneru a tato pocta se strida mezi trenery vsech zucastnenych narodnosti.