Cyklista Vakoč vybojoval v Grand Prix Valonska druhou příčku

Český cyklista Petr Vakoč vybojoval druhé místo v jednorázovém závodě Grand Prix Valonska. Jezdec stáje Etixx-Quick-Step, který ještě v neděli startoval v Kanadě, se dokázal výborně vyrovnat s náročným cestováním i časovým posunem a na trati dlouhé 205,5 kilometru těsně podlehl jen Tonymu Gallopinovi z Francie.

M93i93l79o96s 37V86a56l51y 8756722387612

)i(

0/0
17.9.2016 3:40

M71i13l87o44s 88V66a28l54y 8606412517102

videl jsem zaznam a je skoda, ze trat nebyla o 5 metru delsi.... ;-D Petr jel fantasticky a vitezstvi si plne zaslouzil.

Asi ho to iDnes pekne SS_e_RE :-P noo tak priste ! O G A' R K U. :-)

0/0
17.9.2016 3:37

P15a24v98e69l 49N27e48d85ě77l98a 5406950684351

Psal jsem tu, že jediný Vakoč má z našich jak nohy tak i hlavu na to vyhrát třitýdenní etapáky a sklidil jsem samé mínusy :-)

O22l63i53n 75K40a21d58l86e25c 3549176461438

Oprávněně. Nedostal jste to za Vakoče, ale za slovo "jediný".

+1/0
15.9.2016 17:27

P59a23v15e73l 29N35e65d44ě43l38a 5226800364131

myslel jsem si to. Ale ani Kreuziger ani König na to podle mě nemají. Oba jsou typově podobní jezdci. Spíš tempaři než výbušní jezdci. A ti většinou GT nevyhrávají.

Takže kdo jiný podle Tebe?

0/−1
15.9.2016 19:29

O12l44i26n 72K85a37d36l89e82c 3859886311918

Roman už několik těžkých etapáků vyhrál, a nejméně jeden jsem viděl, že vyhrát mohl, kdyby nevyhrál Contador, ale GT už asi nevyhraje, nikoli proto, že by na to neměl, ale proto, že už je tu dost lepších. On to ví, a proto touží po monumentu.

Leo vyhrát může, protože je ještě na vzestupu, a je velmi ambiciózní. Ale konkurence podobných, a tak čtyř lepších, než je on, mu to asi nedovolí.

Ale pozor: vyhrál Hesjedal, vyhrál Horner. Dějí se takové věci.

Vakoč se vyvíjí krásně, ale ke GT má zatím nekonečně daleko, není vytrvalec, není vrchař - a s tím se fakt vyhrávat nedá. Je to ale vítězný typ, vyhrávat asi někde bude. Těžko však celkové pořadí GT. To by musel ještě hodně komplexně se změnit. Je mladej.

Nedivme se ale, pokud ještě dlouho nevhraje GT žádný Čech - Francouzi po tom touží už dlouho, a to mají stonásobnou základnu.

Každá bedna se počítá.

Ale byl to závod třetí kategorie (1.1, vyšší jsou 1.HC a 1.UWT) - takže samozřejmě ani nepatřil do kalendáře World Tour. Body se rozdávaly jen do žebříčku UCI WR, a to celkem málo. Zatímco Sagan za vítězství na Flandrech dostal do tohoto žebříčku 500 bodů, Gallopin tady jen 125.

Vakoč dobře potrénoval a trochu si zlepšil chuť, když v Kanadě jistě chtěl víc.

Mimochodem, Vakoč je v žebříčku UCI WR momentálně nejlepším Čechem, a to na 49. místě. Kreuziger je 64., Štybar 65. a König 320. Vede Sagan.