Cyklista Vakoč vybojoval v Grand Prix Valonska druhou příčku

Český cyklista Petr Vakoč vybojoval druhé místo v jednorázovém závodě Grand Prix Valonska. Jezdec stáje Etixx-Quick-Step, který ještě v neděli startoval v Kanadě, se dokázal výborně vyrovnat s náročným cestováním i časovým posunem a na trati dlouhé 205,5 kilometru těsně podlehl jen Tonymu Gallopinovi z Francie.

M88i10l67o70s 42V66a87l46y 8236562767982

)i(

0/0
17.9.2016 3:40

M33i87l90o50s 45V84a87l40y 8166732377682

videl jsem zaznam a je skoda, ze trat nebyla o 5 metru delsi.... ;-D Petr jel fantasticky a vitezstvi si plne zaslouzil.

Asi ho to iDnes pekne SS_e_RE :-P noo tak priste ! O G A' R K U. :-)

0/0
17.9.2016 3:37

P76a30v73e26l 11N49e69d97ě54l16a 5676370554321

Psal jsem tu, že jediný Vakoč má z našich jak nohy tak i hlavu na to vyhrát třitýdenní etapáky a sklidil jsem samé mínusy :-)

O24l84i24n 72K98a93d21l91e70c 3459726861778

Oprávněně. Nedostal jste to za Vakoče, ale za slovo "jediný".

+1/0
15.9.2016 17:27

P53a27v30e63l 94N22e46d90ě78l55a 5856620404231

myslel jsem si to. Ale ani Kreuziger ani König na to podle mě nemají. Oba jsou typově podobní jezdci. Spíš tempaři než výbušní jezdci. A ti většinou GT nevyhrávají.

Takže kdo jiný podle Tebe?

0/−1
15.9.2016 19:29

O43l25i72n 55K10a80d87l39e30c 3529636551388

Roman už několik těžkých etapáků vyhrál, a nejméně jeden jsem viděl, že vyhrát mohl, kdyby nevyhrál Contador, ale GT už asi nevyhraje, nikoli proto, že by na to neměl, ale proto, že už je tu dost lepších. On to ví, a proto touží po monumentu.

Leo vyhrát může, protože je ještě na vzestupu, a je velmi ambiciózní. Ale konkurence podobných, a tak čtyř lepších, než je on, mu to asi nedovolí.

Ale pozor: vyhrál Hesjedal, vyhrál Horner. Dějí se takové věci.

Vakoč se vyvíjí krásně, ale ke GT má zatím nekonečně daleko, není vytrvalec, není vrchař - a s tím se fakt vyhrávat nedá. Je to ale vítězný typ, vyhrávat asi někde bude. Těžko však celkové pořadí GT. To by musel ještě hodně komplexně se změnit. Je mladej.

Nedivme se ale, pokud ještě dlouho nevhraje GT žádný Čech - Francouzi po tom touží už dlouho, a to mají stonásobnou základnu.

Každá bedna se počítá.

Ale byl to závod třetí kategorie (1.1, vyšší jsou 1.HC a 1.UWT) - takže samozřejmě ani nepatřil do kalendáře World Tour. Body se rozdávaly jen do žebříčku UCI WR, a to celkem málo. Zatímco Sagan za vítězství na Flandrech dostal do tohoto žebříčku 500 bodů, Gallopin tady jen 125.

Vakoč dobře potrénoval a trochu si zlepšil chuť, když v Kanadě jistě chtěl víc.

Mimochodem, Vakoč je v žebříčku UCI WR momentálně nejlepším Čechem, a to na 49. místě. Kreuziger je 64., Štybar 65. a König 320. Vede Sagan.