Cyklista Vakoč vybojoval v Grand Prix Valonska druhou příčku

Český cyklista Petr Vakoč vybojoval druhé místo v jednorázovém závodě Grand Prix Valonska. Jezdec stáje Etixx-Quick-Step, který ještě v neděli startoval v Kanadě, se dokázal výborně vyrovnat s náročným cestováním i časovým posunem a na trati dlouhé 205,5 kilometru těsně podlehl jen Tonymu Gallopinovi z Francie.

M15i94l19o63s 96V33a41l24y 8866942277182

)i(

0/0
17.9.2016 3:40

M16i62l41o97s 76V14a98l50y 8246572797462

videl jsem zaznam a je skoda, ze trat nebyla o 5 metru delsi.... ;-D Petr jel fantasticky a vitezstvi si plne zaslouzil.

Asi ho to iDnes pekne SS_e_RE :-P noo tak priste ! O G A' R K U. :-)

0/0
17.9.2016 3:37

P11a16v44e67l 62N23e43d18ě89l90a 5316970714421

Psal jsem tu, že jediný Vakoč má z našich jak nohy tak i hlavu na to vyhrát třitýdenní etapáky a sklidil jsem samé mínusy :-)

O25l52i71n 86K28a72d75l35e69c 3819846901358

Oprávněně. Nedostal jste to za Vakoče, ale za slovo "jediný".

+1/0
15.9.2016 17:27

P88a86v93e65l 32N30e58d24ě75l65a 5106500304581

myslel jsem si to. Ale ani Kreuziger ani König na to podle mě nemají. Oba jsou typově podobní jezdci. Spíš tempaři než výbušní jezdci. A ti většinou GT nevyhrávají.

Takže kdo jiný podle Tebe?

0/−1
15.9.2016 19:29

O44l57i48n 88K47a17d48l17e15c 3399726811548

Roman už několik těžkých etapáků vyhrál, a nejméně jeden jsem viděl, že vyhrát mohl, kdyby nevyhrál Contador, ale GT už asi nevyhraje, nikoli proto, že by na to neměl, ale proto, že už je tu dost lepších. On to ví, a proto touží po monumentu.

Leo vyhrát může, protože je ještě na vzestupu, a je velmi ambiciózní. Ale konkurence podobných, a tak čtyř lepších, než je on, mu to asi nedovolí.

Ale pozor: vyhrál Hesjedal, vyhrál Horner. Dějí se takové věci.

Vakoč se vyvíjí krásně, ale ke GT má zatím nekonečně daleko, není vytrvalec, není vrchař - a s tím se fakt vyhrávat nedá. Je to ale vítězný typ, vyhrávat asi někde bude. Těžko však celkové pořadí GT. To by musel ještě hodně komplexně se změnit. Je mladej.

Nedivme se ale, pokud ještě dlouho nevhraje GT žádný Čech - Francouzi po tom touží už dlouho, a to mají stonásobnou základnu.

Každá bedna se počítá.

Ale byl to závod třetí kategorie (1.1, vyšší jsou 1.HC a 1.UWT) - takže samozřejmě ani nepatřil do kalendáře World Tour. Body se rozdávaly jen do žebříčku UCI WR, a to celkem málo. Zatímco Sagan za vítězství na Flandrech dostal do tohoto žebříčku 500 bodů, Gallopin tady jen 125.

Vakoč dobře potrénoval a trochu si zlepšil chuť, když v Kanadě jistě chtěl víc.

Mimochodem, Vakoč je v žebříčku UCI WR momentálně nejlepším Čechem, a to na 49. místě. Kreuziger je 64., Štybar 65. a König 320. Vede Sagan.