Junioři si evropskou medaili neodvezou, ve čtvrtfinále je udolala Litva

Sen českých basketbalistů o medaili z mistrovství Evropy do 20 let ve Finsku ukončili ve čtvrtfinále Litevci. Ve vyrovnané bitvě začal mít favorit z Pobaltí navrch ve druhém poločasu, Češi se své naděje nevzdávali až do samého závěru, nakonec padli 69:79.

R66a96d44e96k 40N66e21u17m97a21n35n 5732862698195

Našim nejvyšším se nedařilo a ti , co hráli pod košem, měli handicap třeba 5-15 cm

Na doskoky 31:53 = ten zápas skoro nejde vyhrát

+2/0
22.7.2016 19:37

K47a32r87e55l 68L52á11n70i83k 7728568206790

Bohužel ty doskoky asi rozhodly o vítězi, jinak statistiky vyrovnané. Neva jede se dále, zítra zkusit porazit Italy.

+3/0
22.7.2016 19:11

T54o76m44á17š 38F66u29k69s26a 9120878556846

Taky trochu škoda, že rozhodčí pískali dost úzkostlivě souboje pod košem. Netvrdím, že pískali špatně, ale nám se jejich posuzování při našem výškovém handicapu nehodilo (Puršl už po 2.čtvrtině 4fauly). Jinak dobrá taktika s přesunutím střelecké odpovědnosti mimo Svobodu. Litevci museli hrát až do konce, ale o něco lepší byli. Tak teď hrrr na Italy :-)

0/0
22.7.2016 23:02

J66a16n 56O95l28i77n 2772841418160

" Jinak dobrá taktika s přesunutím střelecké odpovědnosti mimo Svobodu."

A v čem? To jako v důležitém mači si řekneme, že třicetibodový střelec nebude teď střílet a nasypou to tam místo něho "borci" s dřevěnou rukou?

Že Matěje eliminoval soupeř dobrou obranou nehrálo roli? Asi ne - bylo to přece naše taktické přesunutí odpovědnosti mimo něj. 8-o

0/0
23.7.2016 8:48

T71o13m51á23š 64F35u59k33s83a 9550418616306

Myslíte, že jsem takový prosťáček, abych nepočítal s obranou soupeře? V zápase se využívají útočné a obranné kombinace mj. s cílem překvapit soupeře. To může být v případě útočné kombinace zakončení různými hráči. Tým, který odehraje celý turnaj tak, že ten samý hráč bude dávat 30 v každém zápase neboť se bude hrát všechno na něj, nemá v dnešním basketbale žádnou šanci.

A doufám, že nemyslíte vážně, že by takový Potoček nebo Chaloupka měli dřevěnou ruku.