Konec tenisových maratonů. Davis Cup bude nuda, říká Štěpánek

Možná už v pátek uvidí tenisoví diváci jednu novinku v praxi. V Davis Cupu by měly vymizet dlouhé zápasy. Páté sety už nebude potřeba ovládnout o dva gamy. Rozhodne se v tie-breaku. Jak reagují Češi?

K72a95r35e12l 90N68a83p21i39e28r82a94l73a 2911230588966

Naprostý souhlas s TB v pátém. Top hráči už jsou tak v sezóně utahaní a třeba dnes bylo na Berdychovi a Zverevovi vidět, kolik sil stojí samotný pětiseťák. Navíc třeba Berďa bude muset hrát debla a v neděli singla. Jaký je rozdíl mezi TB v 1. a 5. sadě? Žádný. Vždycky musí borec uhrát min. 7:5.

M26i64l62o77š 65B56r95a78d34í68k 3546499977158

Zavedené zvyklosti by se neměly měnit. Je to všechno nátlak televizních společností, kterým nevyhovuje, když se zápas protáhne. Protože za vším jsou dnes peníze, tak s tím nikdo nic neudělá. Jednou se bude tenis hrát na čas, aby přesně věděli jak dlouho utkání potrvá i s přestávkami na reklamu, kterých bude stále více a delších.

+3/0
4.3.2016 13:08

P91e51t13r 88H91a61n20á23k 8901114166857

Ten zápas je nezapomenutelný nejen pro mě. Když známí odjížděli z Itálie z hor a přijeli domů, tak jsem ještě hrál,“ připomíná 37letý Štěpánek ...

Po několika letech už si detaily z utkání nevybaví, přesto najde jednu silnou vzpomínku - v týdnu mu zemřela babička ...

M63a40r22t37i36n 91V89o76j17á74č42e86k 9313137731606

detaily utkání se radkovi nevybaví ,ale v první větě poukazuje na to ,že je pro něho ten zápas nezapomenutelný

0/0
4.3.2016 17:40

P71a78v25e59l 25R49o58s86e76c81k34ý 6926195461319

Napsané to není nijak špatně.

Vteřinu po vteřině si prostě zápas nepomatuje, to snad ani nejde. Ale atmosféru ano. Jistě se mu vybaví i mnoho konkrétních věcí.

Vezměte to takhle. Když jsem se ženil, byl to pro mne nezapomenutelný zážitek. Ale také si nepomatuji úplně všechno. A to jsem se ženil jenom jednou. Štěpánek mezi tím odehrál těch vypjatých zápasů docela dost.

0/0
4.3.2016 17:53

V24í73t 58K60o88u77b59a 6496550854758

To je jen a jen kvůli placeným televizním přenosům, protože tito novodobí lapkové chtějí přesně vědět jak dlouhé utkání bude. To že celá hra ztratí své kouzlo jim vůbec nedochází.

M13i38c72h24a62l 89J87u56r67s39a 7527424598363

Tak je rovnou nechte pinknout jeden balon a komu to neupadne, tak vyhral... ;-)

+7/0
4.3.2016 11:22

P26a15v81e59l 28C15h89a59t23a45r33i21c18e10k 2681426845901

Souhlasím s Radkem, je to zmršené. To už mohli nechat o dvě hry v rozhodujícím třetím setu - a hrát to na dva vítězné. Toto platí i pro GS turnaje? Díky.

+1/0
4.3.2016 11:09

A49l65e71x69e65j 20K37i38r28i21a24k45o14v18s43k17ý 1751238928522

utahat se po prvním duelu asi není úplně dobře a páty rozhodující zápas bych nechal bez TB....drama by tam tak mohlo zůstat

+1/0
4.3.2016 11:04

M30i51c72h26a51l 60K94r22č91á55l 6498718316892

Tak mohli hrát normální hru třeba do dvanácti a až potom TB. Pokud chtěli nějakou změnu, tak mohli zrušit opakování servisu po teči. Tam to nemá žádnou logiku. Pokud teč platí v průběhu hry, není důvod aby neplatila při servisu. A pokud někdo umí dávat teče, je to něco jako eso.

J98i20ř17í 78R29o27j26k75a 2193790223

Souhlas s Radkem Štěpánkem, těch maratónských zápasů zase tolik není a dobře se na ně vzpomíná. Podle mě špatný krok.

+15/0
4.3.2016 10:02

M79a33r62t36i83n 50C81a20j40t45h82a87m12l 3561858146820

Uz jsem se k tomu vyjadril v jinem clanku.Jeste bych pridal.Kdyz TB ma zkratit 5.set,tak jim i plat o tretinu zkrouhnout.A mohli to tedy zachovat alespon v rozhodujicim patem zapasu,tedy byt stav 2-2.

0/0
4.3.2016 9:59

T28o20m59á11š 86T98a93t12í79č11e87k 5580312310838

Ach jo, kam se člověk podívá - co je osvědčený, to se ruší. Není to náhodou jen kvůli programům v čumbedně?

V42i22t42e57k 98P29r21o91s34e68k 3330145481926

Zbytečně berou tenisu to, co ho dělá krásným a výjimečným. Týden žije "celý tenisový národ" tím, že se o víkendu hraje DC a o vítězi pak rozhodne v pátém setu pátého utkání tie-break, čili třeba to, že se hráč na podání o milimetr vyhodí a pak se k němu překulí přes pásku usmolený prase - pokud proti němu bude podávat ranař, rázem to bude 0:5 a de facto hotovo, díky za pěkný víkend, vlastně týden. Právě kvůli rozhodujícím TB v pátém setu v mých očích nemá US Open takovou váhu/zajímavost jako ostatní tři Grand Slamy.

P14e18t26r 17L12e26h47n75e95r74t 2687185778286

Sranda by byla kdyby se nějací dva domluvily a hráli třeba půl roku, poslední set by třeba byl 1894:1892. Dopoledne by začli a jen si tak pinkali a večer to vždycky kvůli tmě ukončily. Já být jedním z těch dvou tak bych se bavil náramně.

J43a87n 67K19o36s72t34k70a 9514537579906

Pokud budou domluveni, tak to ten druhý musí rychle "napravit" :-)

+2/0
4.3.2016 9:11

M39a79r66t16i41n 54Š38t51r97o38s 4149287310428

Na jednu stranu je to škoda, na druhou, ty neúměrně dlouhé zápasy už jsou přece jen někdy trochu nuda a navíc to opravdu hráče vyčerpá tak, že pak třeba ani nechtějí Davis Cup hrát. Doufám, že aspoň ve wimbledonu se toto pravidlo nikdy nezavede.

+2/−1
4.3.2016 8:43

V62á48c35l58a42v 85K98o58v38á83ř 4940964431278

Po pětisetovém zápase Tomáše Berdycha s Marinem Čiličem nastoupili na antukový kurt Radek Štěpánek s Ivem Karlovičem. Výsledek? 16:14 v páté sadě!

Chyba autore, první šel na kurt Štěpánek začínal chvíli po 14.hodině a končil kolem 20:30, až pak hrál Berdych s Čiličem.

+6/0
4.3.2016 8:40

J73i53ř90í 65R80o25j76k88a 2433650743

Přesně tak, koukal jsem na ty zápasy, když Berdych ztratil vedení 2:0 na sety, tak jsem si říkal, že je to v loji, ale vyhrál.

0/0

J46a54r26o13m15í82r 48H86l92u20b84e44k 2916200714911

Novodobí regulátoři chtějí zku.... naprosto všechno, co si ještě zachovalo soutěživost a smysl pro fair play. Již se jim to povedlo v tenisu pozitivní diskriminací žen, ve F1 diskriminací technické invence, ve skocích na lyžích všelijakými koeficienty a přepočty. A to se v tenisu chystají daleko horší změny, které z něj udělají souboj dvou tatíků, kteří si dají 3 pivka a pak si jdou pinknout.

+7/0
4.3.2016 8:38

T79o51m82á21š 43P21e20l76i54k47á47n 1479151641

"Mohlo se stát, že zápas skončil 8:10, 6:1, 13:15."

J73i14ř69í 83N95o40v81o54t33n10ý 7558202

Třeba mysleli rozehru - sedm minut rozehra od základní čáry a voleje, minutu servis.:-) Pak to redaktor vypnul, poněvadž myslel, že už je dohráno. Šli přeci oba k síti, kde stál rozhodčí.:-)

0/0
4.3.2016 8:52

M17i88c18h97a54l 18B33l95a46ž60e53k 3413353443485

Myslím,že aspoň ve finále byy to mělo zůstat ..... jinak ok

+2/0

S58t66a45n11i80s38l45a79v 74K18u24k41a19l 9359283810652

no je fakt, že jenom sledovat sedmihodinovou čtyřhru je opravdu vyčerpávající ... natožpak ji hrát ;-)

J95i65ř64í 53N38o21v71o18t43n89ý 7408752

Za pár let si při nerozhodném stavu si kapitáni střihnou "kámen, nůžky, papír" a bude hotovo. Stejně tak hráči v tenise. To aby mohly hned nato jet reklamy v čase, které si někdo zaplatil.

+8/0
4.3.2016 8:49

M87a18r63t41i60n 23K28r51á71t98k69ý 3186364585654

A co kdyby si střihli už na začátku zápasu?

+7/0
4.3.2016 9:03

J52a45n 75K39o61s26t21k93a 9594407789116

To už bylo v jednom reklamním šotu, který v první chvíli málo kdo chytil a mně se teda moc líbil. Fotbaloví kapitáni stojí uprostřed v kruhu a rozhodčí losuje a hází mincí. Po dopadu začne jedna strana jásat, druhá je skleslá a všichni odchází do kabin:-)