Konec tenisových maratonů. Davis Cup bude nuda, říká Štěpánek

Možná už v pátek uvidí tenisoví diváci jednu novinku v praxi. V Davis Cupu by měly vymizet dlouhé zápasy. Páté sety už nebude potřeba ovládnout o dva gamy. Rozhodne se v tie-breaku. Jak reagují Češi?

K84a42r58e33l 57N12a18p12i16e35r77a47l52a 2471680848776

Naprostý souhlas s TB v pátém. Top hráči už jsou tak v sezóně utahaní a třeba dnes bylo na Berdychovi a Zverevovi vidět, kolik sil stojí samotný pětiseťák. Navíc třeba Berďa bude muset hrát debla a v neděli singla. Jaký je rozdíl mezi TB v 1. a 5. sadě? Žádný. Vždycky musí borec uhrát min. 7:5.

M46i38l46o79š 48B25r74a29d21í41k 3526379107758

Zavedené zvyklosti by se neměly měnit. Je to všechno nátlak televizních společností, kterým nevyhovuje, když se zápas protáhne. Protože za vším jsou dnes peníze, tak s tím nikdo nic neudělá. Jednou se bude tenis hrát na čas, aby přesně věděli jak dlouho utkání potrvá i s přestávkami na reklamu, kterých bude stále více a delších.

+3/0
4.3.2016 13:08

P50e68t31r 87H94a96n87á19k 8461234716627

Ten zápas je nezapomenutelný nejen pro mě. Když známí odjížděli z Itálie z hor a přijeli domů, tak jsem ještě hrál,“ připomíná 37letý Štěpánek ...

Po několika letech už si detaily z utkání nevybaví, přesto najde jednu silnou vzpomínku - v týdnu mu zemřela babička ...

M46a29r29t13i70n 42V58o39j69á45č15e25k 9533517411576

detaily utkání se radkovi nevybaví ,ale v první větě poukazuje na to ,že je pro něho ten zápas nezapomenutelný

0/0
4.3.2016 17:40

P69a11v11e12l 66R58o48s54e17c62k37ý 6496135581659

Napsané to není nijak špatně.

Vteřinu po vteřině si prostě zápas nepomatuje, to snad ani nejde. Ale atmosféru ano. Jistě se mu vybaví i mnoho konkrétních věcí.

Vezměte to takhle. Když jsem se ženil, byl to pro mne nezapomenutelný zážitek. Ale také si nepomatuji úplně všechno. A to jsem se ženil jenom jednou. Štěpánek mezi tím odehrál těch vypjatých zápasů docela dost.

0/0
4.3.2016 17:53

V52í65t 25K79o30u26b35a 6426420884368

To je jen a jen kvůli placeným televizním přenosům, protože tito novodobí lapkové chtějí přesně vědět jak dlouhé utkání bude. To že celá hra ztratí své kouzlo jim vůbec nedochází.

M84i76c33h25a59l 27J30u73r29s19a 7837904588533

Tak je rovnou nechte pinknout jeden balon a komu to neupadne, tak vyhral... ;-)

+7/0
4.3.2016 11:22

P84a97v75e31l 90C25h79a44l14u98p46a 2411966335651

Souhlasím s Radkem, je to zmršené. To už mohli nechat o dvě hry v rozhodujícím třetím setu - a hrát to na dva vítězné. Toto platí i pro GS turnaje? Díky.

+1/0
4.3.2016 11:09

A49l21e89x64e48j 64K24i59r49i39a38k71o69v30s12k23ý 1851278748382

utahat se po prvním duelu asi není úplně dobře a páty rozhodující zápas bych nechal bez TB....drama by tam tak mohlo zůstat

+1/0
4.3.2016 11:04

M54i96c56h90a14l 62K85r17č45á25l 6238318376862

Tak mohli hrát normální hru třeba do dvanácti a až potom TB. Pokud chtěli nějakou změnu, tak mohli zrušit opakování servisu po teči. Tam to nemá žádnou logiku. Pokud teč platí v průběhu hry, není důvod aby neplatila při servisu. A pokud někdo umí dávat teče, je to něco jako eso.

J56i55ř97í 73R35o73j65k50a 2303230203

Souhlas s Radkem Štěpánkem, těch maratónských zápasů zase tolik není a dobře se na ně vzpomíná. Podle mě špatný krok.

+15/0
4.3.2016 10:02

M35a41r92t54i54n 42C94a19j81t91h21a57m36l 3231858436590

Uz jsem se k tomu vyjadril v jinem clanku.Jeste bych pridal.Kdyz TB ma zkratit 5.set,tak jim i plat o tretinu zkrouhnout.A mohli to tedy zachovat alespon v rozhodujicim patem zapasu,tedy byt stav 2-2.

0/0
4.3.2016 9:59

T52o62m67á47š 97T44a20t29í22č83e82k 5270642580728

Ach jo, kam se člověk podívá - co je osvědčený, to se ruší. Není to náhodou jen kvůli programům v čumbedně?

V76i46t52e64k 85P62r66o72s73e54k 3560195311756

Zbytečně berou tenisu to, co ho dělá krásným a výjimečným. Týden žije "celý tenisový národ" tím, že se o víkendu hraje DC a o vítězi pak rozhodne v pátém setu pátého utkání tie-break, čili třeba to, že se hráč na podání o milimetr vyhodí a pak se k němu překulí přes pásku usmolený prase - pokud proti němu bude podávat ranař, rázem to bude 0:5 a de facto hotovo, díky za pěkný víkend, vlastně týden. Právě kvůli rozhodujícím TB v pátém setu v mých očích nemá US Open takovou váhu/zajímavost jako ostatní tři Grand Slamy.

P75e67t88r 92L66e70h94n10e66r31t 2497755958676

Sranda by byla kdyby se nějací dva domluvily a hráli třeba půl roku, poslední set by třeba byl 1894:1892. Dopoledne by začli a jen si tak pinkali a večer to vždycky kvůli tmě ukončily. Já být jedním z těch dvou tak bych se bavil náramně.

J32a30n 82K45o85s65t26k95a 9844927719876

Pokud budou domluveni, tak to ten druhý musí rychle "napravit" :-)

+2/0
4.3.2016 9:11

M85a33r43t81i48n 63Š97t61r28o29s 4719907610678

Na jednu stranu je to škoda, na druhou, ty neúměrně dlouhé zápasy už jsou přece jen někdy trochu nuda a navíc to opravdu hráče vyčerpá tak, že pak třeba ani nechtějí Davis Cup hrát. Doufám, že aspoň ve wimbledonu se toto pravidlo nikdy nezavede.

+2/−1
4.3.2016 8:43

V68á57c10l57a48v 43K31o60v72á80ř 4550884761278

Po pětisetovém zápase Tomáše Berdycha s Marinem Čiličem nastoupili na antukový kurt Radek Štěpánek s Ivem Karlovičem. Výsledek? 16:14 v páté sadě!

Chyba autore, první šel na kurt Štěpánek začínal chvíli po 14.hodině a končil kolem 20:30, až pak hrál Berdych s Čiličem.

+6/0
4.3.2016 8:40

J37i15ř41í 25R27o57j13k92a 2463310753

Přesně tak, koukal jsem na ty zápasy, když Berdych ztratil vedení 2:0 na sety, tak jsem si říkal, že je to v loji, ale vyhrál.

0/0

J67a71r86o40m34í67r 63H26l24u74b63e37k 2256440714401

Novodobí regulátoři chtějí zku.... naprosto všechno, co si ještě zachovalo soutěživost a smysl pro fair play. Již se jim to povedlo v tenisu pozitivní diskriminací žen, ve F1 diskriminací technické invence, ve skocích na lyžích všelijakými koeficienty a přepočty. A to se v tenisu chystají daleko horší změny, které z něj udělají souboj dvou tatíků, kteří si dají 3 pivka a pak si jdou pinknout.

+7/0
4.3.2016 8:38

T46o89m22á30š 75P81e51l72i51k11á44n 1849301511

"Mohlo se stát, že zápas skončil 8:10, 6:1, 13:15."

J50i98ř95í 63N11o21v54o92t11n93ý 7248642

Třeba mysleli rozehru - sedm minut rozehra od základní čáry a voleje, minutu servis.:-) Pak to redaktor vypnul, poněvadž myslel, že už je dohráno. Šli přeci oba k síti, kde stál rozhodčí.:-)

0/0
4.3.2016 8:52

M18i63c20h90a66l 61B89l42a67ž31e16k 3833843543505

Myslím,že aspoň ve finále byy to mělo zůstat ..... jinak ok

+2/0

S21t58a81n94i21s24l79a88v 43K85u73k45a75l 9759453770672

no je fakt, že jenom sledovat sedmihodinovou čtyřhru je opravdu vyčerpávající ... natožpak ji hrát ;-)

J68i48ř59í 82N64o81v23o51t95n20ý 7768282

Za pár let si při nerozhodném stavu si kapitáni střihnou "kámen, nůžky, papír" a bude hotovo. Stejně tak hráči v tenise. To aby mohly hned nato jet reklamy v čase, které si někdo zaplatil.

+8/0
4.3.2016 8:49

M14a67r32t55i40n 48K17r86á23t45k70ý 3536854775754

A co kdyby si střihli už na začátku zápasu?

+7/0
4.3.2016 9:03

J55a94n 78K94o23s78t46k42a 9504507979876

To už bylo v jednom reklamním šotu, který v první chvíli málo kdo chytil a mně se teda moc líbil. Fotbaloví kapitáni stojí uprostřed v kruhu a rozhodčí losuje a hází mincí. Po dopadu začne jedna strana jásat, druhá je skleslá a všichni odchází do kabin:-)