Konec tenisových maratonů. Davis Cup bude nuda, říká Štěpánek

Možná už v pátek uvidí tenisoví diváci jednu novinku v praxi. V Davis Cupu by měly vymizet dlouhé zápasy. Páté sety už nebude potřeba ovládnout o dva gamy. Rozhodne se v tie-breaku. Jak reagují Češi?

K93a21r52e44l 47N19a76p38i54e26r32a11l13a 2951110168706

Naprostý souhlas s TB v pátém. Top hráči už jsou tak v sezóně utahaní a třeba dnes bylo na Berdychovi a Zverevovi vidět, kolik sil stojí samotný pětiseťák. Navíc třeba Berďa bude muset hrát debla a v neděli singla. Jaký je rozdíl mezi TB v 1. a 5. sadě? Žádný. Vždycky musí borec uhrát min. 7:5.

M90i36l75o26š 85B85r58a62d89í13k 3246919947598

Zavedené zvyklosti by se neměly měnit. Je to všechno nátlak televizních společností, kterým nevyhovuje, když se zápas protáhne. Protože za vším jsou dnes peníze, tak s tím nikdo nic neudělá. Jednou se bude tenis hrát na čas, aby přesně věděli jak dlouho utkání potrvá i s přestávkami na reklamu, kterých bude stále více a delších.

+3/0
4.3.2016 13:08

P12e52t42r 90H57a93n60á33k 8821644596247

Ten zápas je nezapomenutelný nejen pro mě. Když známí odjížděli z Itálie z hor a přijeli domů, tak jsem ještě hrál,“ připomíná 37letý Štěpánek ...

Po několika letech už si detaily z utkání nevybaví, přesto najde jednu silnou vzpomínku - v týdnu mu zemřela babička ...

M11a96r73t44i56n 41V41o82j97á18č71e96k 9963897421416

detaily utkání se radkovi nevybaví ,ale v první větě poukazuje na to ,že je pro něho ten zápas nezapomenutelný

0/0
4.3.2016 17:40

P24a91v13e30l 97R48o77s73e31c92k52ý 6306685241869

Napsané to není nijak špatně.

Vteřinu po vteřině si prostě zápas nepomatuje, to snad ani nejde. Ale atmosféru ano. Jistě se mu vybaví i mnoho konkrétních věcí.

Vezměte to takhle. Když jsem se ženil, byl to pro mne nezapomenutelný zážitek. Ale také si nepomatuji úplně všechno. A to jsem se ženil jenom jednou. Štěpánek mezi tím odehrál těch vypjatých zápasů docela dost.

0/0
4.3.2016 17:53

V30í33t 24K27o38u69b63a 6616490764828

To je jen a jen kvůli placeným televizním přenosům, protože tito novodobí lapkové chtějí přesně vědět jak dlouhé utkání bude. To že celá hra ztratí své kouzlo jim vůbec nedochází.

M42i66c45h98a11l 90J69u36r84s89a 7457574378583

Tak je rovnou nechte pinknout jeden balon a komu to neupadne, tak vyhral... ;-)

+7/0
4.3.2016 11:22

P89a77v26e57l 49C65h85a73l80u14p93a 2561786855451

Souhlasím s Radkem, je to zmršené. To už mohli nechat o dvě hry v rozhodujícím třetím setu - a hrát to na dva vítězné. Toto platí i pro GS turnaje? Díky.

+1/0
4.3.2016 11:09

A62l74e61x73e36j 83K83i64r64i19a39k95o76v75s49k61ý 1691968668342

utahat se po prvním duelu asi není úplně dobře a páty rozhodující zápas bych nechal bez TB....drama by tam tak mohlo zůstat

+1/0
4.3.2016 11:04

M81i21c29h49a79l 16K92r10č59á35l 6308868746792

Tak mohli hrát normální hru třeba do dvanácti a až potom TB. Pokud chtěli nějakou změnu, tak mohli zrušit opakování servisu po teči. Tam to nemá žádnou logiku. Pokud teč platí v průběhu hry, není důvod aby neplatila při servisu. A pokud někdo umí dávat teče, je to něco jako eso.

J70i56ř88í 73R81o63j93k67a 2403290243

Souhlas s Radkem Štěpánkem, těch maratónských zápasů zase tolik není a dobře se na ně vzpomíná. Podle mě špatný krok.

+15/0
4.3.2016 10:02

M12a97r46t42i18n 98C82a90j45t59h56a72m87l 3861608976220

Uz jsem se k tomu vyjadril v jinem clanku.Jeste bych pridal.Kdyz TB ma zkratit 5.set,tak jim i plat o tretinu zkrouhnout.A mohli to tedy zachovat alespon v rozhodujicim patem zapasu,tedy byt stav 2-2.

0/0
4.3.2016 9:59

T27o63m42á97š 69T35a39t67í64č22e79k 5380412440618

Ach jo, kam se člověk podívá - co je osvědčený, to se ruší. Není to náhodou jen kvůli programům v čumbedně?

V18i75t16e16k 41P17r96o48s64e48k 3720825681256

Zbytečně berou tenisu to, co ho dělá krásným a výjimečným. Týden žije "celý tenisový národ" tím, že se o víkendu hraje DC a o vítězi pak rozhodne v pátém setu pátého utkání tie-break, čili třeba to, že se hráč na podání o milimetr vyhodí a pak se k němu překulí přes pásku usmolený prase - pokud proti němu bude podávat ranař, rázem to bude 0:5 a de facto hotovo, díky za pěkný víkend, vlastně týden. Právě kvůli rozhodujícím TB v pátém setu v mých očích nemá US Open takovou váhu/zajímavost jako ostatní tři Grand Slamy.

P77e51t50r 65L79e28h53n79e49r78t 2547855598986

Sranda by byla kdyby se nějací dva domluvily a hráli třeba půl roku, poslední set by třeba byl 1894:1892. Dopoledne by začli a jen si tak pinkali a večer to vždycky kvůli tmě ukončily. Já být jedním z těch dvou tak bych se bavil náramně.

J46a21n 42K52o42s83t16k55a 9224887949506

Pokud budou domluveni, tak to ten druhý musí rychle "napravit" :-)

+2/0
4.3.2016 9:11

M80a59r16t39i40n 30Š80t23r57o64s 4139847170968

Na jednu stranu je to škoda, na druhou, ty neúměrně dlouhé zápasy už jsou přece jen někdy trochu nuda a navíc to opravdu hráče vyčerpá tak, že pak třeba ani nechtějí Davis Cup hrát. Doufám, že aspoň ve wimbledonu se toto pravidlo nikdy nezavede.

+2/−1
4.3.2016 8:43

V57á74c13l35a78v 11K65o86v11á28ř 4250774621398

Po pětisetovém zápase Tomáše Berdycha s Marinem Čiličem nastoupili na antukový kurt Radek Štěpánek s Ivem Karlovičem. Výsledek? 16:14 v páté sadě!

Chyba autore, první šel na kurt Štěpánek začínal chvíli po 14.hodině a končil kolem 20:30, až pak hrál Berdych s Čiličem.

+6/0
4.3.2016 8:40

J39i51ř81í 88R61o76j97k86a 2963430103

Přesně tak, koukal jsem na ty zápasy, když Berdych ztratil vedení 2:0 na sety, tak jsem si říkal, že je to v loji, ale vyhrál.

0/0

J56a37r89o86m65í96r 83H87l39u97b98e58k 2636230904251

Novodobí regulátoři chtějí zku.... naprosto všechno, co si ještě zachovalo soutěživost a smysl pro fair play. Již se jim to povedlo v tenisu pozitivní diskriminací žen, ve F1 diskriminací technické invence, ve skocích na lyžích všelijakými koeficienty a přepočty. A to se v tenisu chystají daleko horší změny, které z něj udělají souboj dvou tatíků, kteří si dají 3 pivka a pak si jdou pinknout.

+7/0
4.3.2016 8:38

T11o57m50á52š 39P11e65l45i94k34á72n 1429351171

"Mohlo se stát, že zápas skončil 8:10, 6:1, 13:15."

J94i96ř15í 47N80o67v64o40t73n38ý 7378222

Třeba mysleli rozehru - sedm minut rozehra od základní čáry a voleje, minutu servis.:-) Pak to redaktor vypnul, poněvadž myslel, že už je dohráno. Šli přeci oba k síti, kde stál rozhodčí.:-)

0/0
4.3.2016 8:52

M65i55c51h22a82l 89B13l23a83ž95e81k 3413523153835

Myslím,že aspoň ve finále byy to mělo zůstat ..... jinak ok

+2/0

S59t85a98n61i88s62l65a65v 72K50u67k25a84l 9769303890842

no je fakt, že jenom sledovat sedmihodinovou čtyřhru je opravdu vyčerpávající ... natožpak ji hrát ;-)

J21i34ř88í 77N50o22v14o65t87n55ý 7268262

Za pár let si při nerozhodném stavu si kapitáni střihnou "kámen, nůžky, papír" a bude hotovo. Stejně tak hráči v tenise. To aby mohly hned nato jet reklamy v čase, které si někdo zaplatil.

+8/0
4.3.2016 8:49

M61a54r68t20i14n 21K62r30á71t93k24ý 3716384595834

A co kdyby si střihli už na začátku zápasu?

+7/0
4.3.2016 9:03

J43a45n 30K33o74s40t64k35a 9314637729866

To už bylo v jednom reklamním šotu, který v první chvíli málo kdo chytil a mně se teda moc líbil. Fotbaloví kapitáni stojí uprostřed v kruhu a rozhodčí losuje a hází mincí. Po dopadu začne jedna strana jásat, druhá je skleslá a všichni odchází do kabin:-)